Kamzíkov povedie nová trénerská štvorica

Vedenie Hokejového klubu Poprad ustanovilo nový realizačný tím pre najbližšiu sezónu v slovenskej najvyššej hokejovej súťaži.

Novým hlavným trénerom hokejistov HK Poprad bude doterajší asistent František Štolc. Jeho asistentmi budú Pavel PaukovčekJán Šimko. Vo funkcii trénera brankárov bude naďalej pôsobiť Stanislav Salát. Konzultantom tímu zostáva Juraj Bondra.

Klub sa po skončení sezóny zaoberal otázkou obsadenia trénerských postov. „Po vzájomných komunikáciách sme sa rozhodli, že pánovi Stantienovi nepredĺžime trénerskú zmluvu a ešte raz by som mu chcel touto cestou poďakovať za odvedenú prácu a popriať mu všetko dobré,“ uviedol v úvode riaditeľ HK Poprad Ľudovít Jurinyi.

Vedenie malo záujem o domáceho trénera. „Od kedy som vo vedení, tak som prezentoval myšlienku, že na lavičke nášho tímu by mal stať tréner z Popradu. Ten čas nastal práve teraz,“ pokračoval Jurinyi.

Od riaditeľa HK Poprad má nový tréner plnú podporu. „Za posledné tri sezóny odviedol pán Štolc skvelú prácu a myslím si, že je pripravený na to, aby zvládol úlohu hlavného trénera. Je kvalifikovaný a má za sebou niekoľkoročnú trénerskú kariéru. Verím, že to bolo správne rozhodnutie,“ poznamenal Jurinyi.

V pozícii prvého asistenta bude pôsobiť ďalší skúsený tréner. „Pán Paukovček má skúsenosti s extraligovým hokejom. Bol našou spoločnou voľbou. Veríme, že do mužstva prinesie správnu energiu a pomôže v rozhodovaní a pri tvorbe kádra,“ prezrádza riaditeľ klubu.

To, že v realizačnom tíme chce dať klub prednosť Popradčanom, potvrdzuje aj voľba druhého asistenta. „Tak ako pôsobil doteraz pri mužstve pán Brincko, tak rovnako dostáva šancu aj pán Šimko, ktorý si vyskúša pôsobenie pri senioroch. Je kvalifikovaným trénerom a bude mať špeciálne funkcie v trénerskom tíme,“ povedal Jurinyi.

Zmena nenastala na pozícii trénera brankárov. „Dobrú prácu odviedol aj pán Salát. Spolupráca medzi ním a brankárom Vošvrdom je na vysokej úrovni. Pracuje aj ako videoanalytik, takže sme neuvažovali o zmene,“ dodal riaditeľ HK Poprad.

„Verím, že trénerský tím bude v tomto zložení fungovať a tešíme sa na ďalšiu sezónu,“ zaželal si na záver Jurinyi.

Profily trénerov HK Poprad:

František Štolc pôsobil v ostatných troch ročníkoch ako asistent v extraligovom Poprade a z rovnakej pozície viedol aj Olympijský tím Slovenska. Rolu hlavného trénera v seniorskom mužstve si vyskúša prvýkrát. V minulosti trénoval v Poprade, v Nórsku a Rakúsku, kde viedol mládežnícke kategórie.

Pavel Paukovček koučoval vo vlaňajšej sezóne v Detve a v Žiline. Predtým pôsobil v Liptovskom Mikuláši, Martine a Poprade.

Ján Šimko je dlhoročným trénerom popradskej mládeže. V skončenej sezóne viedol juniorov, s ktorými získal v extralige strieborné medaily. 

Stanislav Salát trénoval počas posledných dvoch sezón popradských brankárov, predtým viedol mládež v Poprade a v Rakúsku.