Kamzíkov povedie nový tréner

Tím HK Poprad povedie v nastávajúcom ročníku z pozície hlavného trénera kouč Roman Stantien. Vedenie klubu sa s ním dohodlo na spolupráci.

Stantien pôsobil počas trénerskej kariéry v tíme KHL HC Slovan Bratislava, tipsportligovej Nitre a Trenčíne, trénoval aj prvoligovú Dubnicu nad Váhom.

Nový kormidelník prichádza do známeho prostredia. Farby popradského klubu hájil počas poslednej sezóny hráčskej kariéry. „Prichádzam po dlhšej dobe, je tu veľa nových vecí s ktorými sa zoznamujem. Zázemie je tu na veľmi slušnej úrovni a myslím si, že aj organizácia klubu má hlavu a pätu,“ uviedol po príchode do klubu Stantien.

Spolupráca s klubom sa rodila vďaka rovnakej filozofii. „Oslovil ma pán Jurinyi, na spoločných stretnutiach sme si povedali vzájomné vízie. Výsledok konečného rozhodnutia správnej rady je známy,“ povedal k zrode spolupráce lodivod.

V súčasnosti ho spolu s vedením klubu čaká úloha týkajúca sa skladby kádra. „Úplnú predstavu o zložení mužstva ešte nemáme, pracujeme na tom, ide o dlhé a náročné jednania s hráčmi. Riaditeľ klubu na tom pracuje už dlhšie, od dnes spolupracujeme. Skladba tímu je robená viac-menej podľa mojej predstavy,“ poznamenal Stantien.

Z pohľadu cieľov má nový tréner jasno. „Klub má samozrejme tie najvyššie ambície, určite nejdeme do toho s tým, že budeme hrať niekde dole. Chceme hrať na vrchu. Moje ciele sú vždy tie najvyššie, hral som v kluboch kde sa vyhrávalo, mám to v sebe a budem do toho tlačiť aj chlapcov,“ smelo priznal Stantien.

Krátko po skončení sezóny sa začal klub pripravovať na tú novú. Jednou z úloh bolo hľadanie adeptov na trénerský post. „Oslovených bolo viacero kandidátov. Medzi nimi boli aj zahraniční tréneri. Postupne sa robil užší výber. Do celého procesu bolo zaangažovaných viacero členov klubu,“ ozrejmil výber trénera riaditeľ HK Poprad Ľudovít Jurinyi. Pri výbere bolo zohľadnených niekoľko kritérií. „Vybrali sme sa cestou trénera, ktorý má trénerskú prax v seniorskej kategórii, vzdelanie a skúsenosť na medzinárodnej úrovni,“ dodal Jurinyi.

Pri mužstve bude pôsobiť a spolupracovať aj realizačným tím, ktorý si vybral hlavný tréner a schválila ho správna rada klubu. Do tímu pribudol druhý asistent trénera.

Realizačný tím HK Poprad pre sezónu 2018/2019: Roman Stantien (hlavný tréner), František Štolc (asistent trénera), Dušan Brincko (asistent trénera), Stanislav Salát (tréner brankárov, videoanalytik), Juraj Bondra (konzultant), Martin Lajoš (lekár), Matej Handžák (lekár), Ján Potocký (pomocný lekár), Patrik Molota (vedúci mužstva), Dávid Greňa (masér)