Kamzíkov trápi maródka, od trénera dostali dva dni voľno

V doterajšom priebehu súťaže sa popradským hráčom vyhýbali zdravotné problémy, teraz sa s nimi roztrhlo vrece.

Po súboji s Nitrou pribudli na listinu zranených hráčov obranca Daniel Brejčák a útočník Janne Tavi. Obaja utrpeli podvrtnutie ľavého členku. Tento druh zranenia sa lieči približne 2-3 týždne. „Dôležité je, že RTG nepreukázal žiadnu zlomeninu. Obaja hráči majú natiahnuté väzy a ľahký výron. Bude závisieť od individuálnej rekonvalescencie, kedy sa budú môcť zapojiť do tréningu na ľade,“ povedal pre oficiálnu stránku klubu lekár mužstva MUDr. Martin Lajoš.

Tento zápas odohrali s ťažkosťami Mike Dalhuisen a James Livingston. Obaja mali tráviace problémy a v deň zápasu a aj po zápase im bola podaná medikamentózna liečba. Klubový lekár zároveň potvrdil, že so silnou narazeninou hrá so sebazaprením aj Joona Erving.

So zraneným kolenom laboruje Marek Zagrapan, ale v jeho prípade sa stav zlepšuje a pomaly sa niektorými cvikmi zapája do tréningového procesu. Ak pôjde všetko podľa prognóz, o týždeň by už mohol nastúpiť na zápas.

Otázna je absencia Miroslava Preisingera. Niekoľko zápasov odohral zranený. Najprv to vyzeralo, že po zásahu pukom má svalové zranenie dolnej časti tela, ale až očakávané vyšetrenie magnetickou rezonanciou dá odpoveď na typ a liečbu zranenia. Zároveň napovie o dĺžke jeho absencie.

„Viacero hráčov hralo s virózou či inými šrámami, preto som sa rozhodol dať celému mužstvu dva dni voľno, aby sa doliečili, oddýchli a dali dokopy. V stredu bude pokračovať tréningový proces,“ ozrejmil situáciu tréner Peter Mikula.

V piatok by už mohol nastúpiť aj kanadský útočník Brandon Mashinter. Jemu skomplikoval kondičnú prípravu tvrdý kanadský lockdown, ktorý zavrel na dva mesiace hokejové haly a nebola možnosť nájsť si ani prírodný ľad. „Verím, že ho nasadím už v piatok, inak by bol jeho príchod zbytočný. Viem, že nemal možnosť ísť v Kanade dva mesiace na ľad, ale je profesionál. Kanaďania majú vysoké pracovné návyky a preto verím, že rýchlo dobehne kondičné resty a stane sa platným členom mužstva,“ dodal popradský lodivod.