Ďalšie zvučné meno v popradskom útoku
10. októbra 2017
Preview zápasu HK Poprad – UTE
11. októbra 2017

Kamzíkov trápi maródka

Hokejisti HK Poprad odštartovali v nedeľu druhú šestinu najvyššej slovenskej hokejovej súťaže. V nej im po 11 zápasoch patrí s 23 bodmi 3. priečka ligovej tabuľky. Na súperovom ľade odohrali aj prvý štvrťfinálový duel Vyšehradského pohára, v ktorom porazili hráčov UTE Budapešť. Doterajšie duely boli poznačené viacerými absenciami hráčov z dôvodu zranení či chorôb. Maródka v kabíne Kamzíkov však stále pretrváva a tréneri nemajú k dispozícií viacero hráčov zo základnej zostavy. O tom aj ďalších informáciách z klubovej kuchyne sme sa pozhovárali s riaditeľom HK Poprad Ľudovítom Jurinyim.

Klub včera informoval o novej posile, ako by ste ju zhodnotili?
Som rád, že s a nám podarilo dohodnúť s hráčom ako je Juraj Majdan. Je to veľmi kvalitný hráč, ktorý verím, že posilní našu ofenzívu a bude patriť medzi lídrov a strelcov.

V minulosti ste avizovali posilnenie aj na iných postoch, je to aktuálne?
Máme záujem o centra. Momentálne je problém na trhu nájsť kvalitného centra, ktorý by spĺňal naše kritériá, ale na druhej strane verím v silu našich chlapcov. Stále hľadáme aj kvalitného obrancu, ktorého sa nám dúfam podarí nájsť v priebehu mesiaca a vystuží naše zadné rady. O ďalších pohyboch v kádri budeme športovú verejnosť informovať.

Aký je v súčasnosti zdravotný stav mužstva?
Dnešný zápas Vyšehradského pohára odohráme v oklieštenej zostave kvôli početnej maródke v kabíne. Až 8 hráčov zo základu trápi choroba alebo zranenia. Verím v skoré uzdravenie Richarda Rapáča, ktorý je momentálne hospitalizovaný kvôli nešpecifikovanému zápalu v tele. Pod antibiotickou liečbou je momentálne Michael Vandas a Daniel Brejčák, ktorým želám skoré uzdravenie. Zranenie v dolnej časti tela trápi Arne Krotáka. Odhadovaný čas jeho rekonvalescencie je približne 2 týždne, po získaní ďalších informácií z vyšetrení budeme fanúšikov informovať. Viróza zasiahla aj Andreasa Štraucha, Aleša Ježeka a Petra Lichanca.

Kto bude suplovať hráčov počas tohto výpadku?
Priestor dostanú mladí hráči z juniorského tímu. Verím že sa ukážu v dobrom svetle a pomôžu nám postúpiť do ďalšej fázy playoff. Teším sa, že nastúpia pred domácou kulisou a verím že ich to bude motivovať do budúcna.

Facebook komentáre