Kapitán Detvy Martin Chovan novou posilou popradskej defenzívy

Pred blížiacou sa prestupovou uzávierkou dokázal HK Poprad priviesť posilu do defenzívnych radov. Zmluvu do konca sezóny podpísal detviansky kapitán Martin Chovan.

„Podľa bodov už bolo jasné, že Detva nemôže postúpiť do play-off a ani spadnúť na trináste miesto, takže sa Poprad ozval, že by mal záujem o moje služby a či by bolo reálne prestúpiť. Musel som sa dohodnúť s majiteľom Detvy pánom Ľuptákom, ktorý prestup schválil a aj touto cestu mu chcem poďakovať, že mi umožnil si o čosi predĺžiť sezónu,“ povedal po prvom tréningu v popradskom drese Martin Chovan.

Martin získal jediný seniorský titul v sezóne 2014/15, kedy kazašskú ligu vyhral tím Ertis Pavlodar. Na Slovensku mu ligové víťazstvo v zbierke zatiaľ chýba. „Jednoznačne má Poprad veľmi dobrý tím, vysoké ambície sú na mieste, a aj to zavážilo na mojom rozhodnutí, že Poprad môže v play-off zájsť veľmi ďaleko a dúfam, že v tomto smere budem veľmi nápomocný.“ V Kazachstane sa s ním tešili z titulu aj aktuálni spoluhráči Patrik Svitana, Róbert Huna a Richard Huna.

Martin neprichádza do neznámeho prostredia. V najvyššej slovenskej súťaži pôsobí dlhodobo, odohral v nej 506 zápasov so ziskom 32 gólov a 125 asistencií a pozná takmer celý popradský tím. „Keďže slovenské ľady už brázdim dlhodobo, väčšinu chlapcov poznám aj osobne, stretávali sme sa v kabíne. Určite je tu dobrá partia, do ktorej sa pokúsim rýchlo zapadnúť a prispievať k dobrým výsledkom.“

V posledných dvoch sezónach sa Martin Chovan prepracoval do širšieho kádra slovenskej reprezentácie, za ktorú odohral 12 zápasov a strelil v nich jeden gól. „Snom každého hráča je hrať MS za reprezentáciu, ja tiež nie som výnimkou. Ak príde nominácia do prípravy poteší ma to, ale teraz je dôležité odvádzať čo najlepšie výkony v Poprade.“

„Naskytla sa nám možnosť získať kvalitného obrancu, ktorý je navyše pravák. Chceli sme doplniť káder, pretože nás čakajú náročné zápasy v krátkom slede, ktoré budú stáť dosť síl a preto je dôležité mať široký káder,“ povedal po príchode novej posily riaditeľ klubu Ľudovít Jurinyi.