Výdaj permanentných vstupeniek STANDARD
12. septembra 2018
Očakávania Kamzíkov pred novým ročníkom
12. septembra 2018

Klub je pred štartom súťaže pripravený

Už v piatok odštartuje dlhodobá súťaž Tipsport Ligy. Tá preverí pripravenosť klubov po organizačnej aj športovej stránke. Ako je na tom hokejový Poprad nám povedal riaditeľ klubu Ľudovít Jurinyi.

Aké sú vaše pocity po prípravnom období?
Prípravu hodnotím celkom kladne. Aj keď tie začiatky boli rozpačité, boli to ale prvé zápasy, kde sme systém ani herný prejav neriešili. Teší ma, že vrcholom prípravy bol Tatranský pohár, kde sme odohrali kvalitné zápasy s kvalitnými súpermi a dokázali sme ho vyhrať. Tam sa prejavila kvalita mužstva, ktorá ukázala potenciál hrať dobre a myslím si, že sa dokážeme presadiť v silnej konkurencii Tipsport Ligy. Teší ma samozrejme Vyšehradský pohár, v ktorom sme dokázali vyhrať všetky tri zápasy a verím, že aj teraz proti kvalitnejším súperom v rámci Slovenska sa dokážeme presadiť a turnaj vyhrať. Všetky posily, ktoré k nám prišli, zapadajú do koncepcie. Zamerali sme sa na istotu, káder je užší, ale o to vyzerá byť kompaktnejší a uvidíme, keď sa nám budú vyhýbať zranenia, ako to bude fungovať. Momentálne máme dosť zranených hráčov, ktorí sa dávajú dohromady a verím, že v piatok nastúpime v Trenčíne v plnej sile. Stále je otvorený post jedného útočníka, ak sa nám podarí v blízkej dobe získať hráča, tak samozrejme o tom fanúšikov budeme informovať.

Je mužstvo dostatočne pripravené na súťaž?
Zo strany zabezpečenia, podmienok, zázemia a to, aby bolo mužstvo najlepšie pripravené, sme spravili ako klub maximum.

Má klub nové informácie o doložení potrebných dokumentov k udeleniu licencie?
Disponujeme oficiálnym potvrdením o doručení potrebných dokumentov pre udelenie licencie od SZĽH, v ktorom sa uvádza: „Na základe doručených dokumentov potrebných pre udelenie licencie klubu Hokejový klub Poprad, a. s. (potvrdenie o zaregistrovaní Zmluvy o predaji podniku) zo dňa 12.09.2018, SZĽH potvrdzuje, že klub Hokejový klub Poprad, a. s. splnil všetky podmienky na získanie licencie do súťaže Extraligy seniorov SR v sezóne 2018/2019 v zmysle uznesenia Výkonného výboru SZĽH č. 52/2018/6 zo dňa 15.08.2018.

Aké sú Vaše očakávania od súťaže?
Keby som nechcel vyhrávať a nechcel by som vždy dosiahnuť na vrchol, tak asi by to pre mňa nemalo zmysel robiť. Aj keď treba ísť postupnými krokmi a treba sa pozerať na viacero faktorov, ktoré tieto veci ovplyvňujú. Myslím si, že hráči, ktorí tu sú, majú dostatok skúseností, ale všetko to musí byť v súlade s rôznymi faktormi ako finančná stabilita, chémia v mužstve, zázemie a taktiež aj hokejové šťastie. Chceme hrať čo najvyššie, ale vieme, že všetky mužstvá sa posilnili a myslím si, že do ôsmeho miesta to bude veľmi vyrovnané.

 

Facebook komentáre