Klub si uplatnil opciu na Michaela Vandasa

Útočník Michael Vandas bude v nasledujúcom súťažnom ročníku pokračovať v HK Poprad.

Odchovanec Kamzíkov chcel zotrvať v ambicióznom tíme. „Minulú sezónu som sa cítil dobre, mali sme veľké šance na úspech a myslím si, že tento rok budú ešte väčšie. Verím, že si to všetci uvedomia a spravíme úspech,“ netají úmysly Vandas.

Dvadsaťdeväťročný krídelník absolvoval kompletný ročník pod Tatrami naposledy v sezóne 2012/2013. „Vtedy sa nám hralo veľmi dobre, išlo to s ľahkosťou a darilo sa nám. Určite by som chcel aj tento ročník ostať celý. Verím, že to všetko bude klapať. Vedenie robí pre to maximum a my sa im budeme chcieť za to odvďačiť,“ prehlásil 26-násobný slovenský reprezentant.

Do nového ročníka vstupuje s jasnými cieľmi. „Mať disciplínu, podávať čo najlepšie výkony na tréningoch aj v zápasoch,“ uzavrel Vandas.

Michael Vandas odštartoval seniorskú kariéru v materskom Poprade. Následne sa na 4 roky presunul do českého HC Vítkovice. Poslednou zastávkou v Česku bol Litvínov. Po návrate na Slovensko nastupoval za Zvolen a Slovan Bratislava, odkiaľ sa v priebehu poslednej sezóny vrátil do HK Poprad. V drese Kamzíkov nastúpil v predčasne ukončenom ročníku na 36 duelov s bilanciou 25 bodov (11+14). Celkovo má na konte 299 extraligových štartov.