Knihy mapujúce históriu hokeja v Poprade majú 7. diel

Séria kníh Dejiny hokeja v Poprade má pokračovanie. Najnovší diel, ktorého autorom je Rastislav Ovšonka, nesie podtitul S kamzíkom na hrudi. Mapuje obdobie rokov 1994 – 2006.

„Ide o pokračovanie série. Pre väčšinu ľudí je to už obdobie, ktoré si osobne pamätajú, a o to je to žlozitejšie, keďže môžu konfontovať napísaný text s vlastnými zážitkami či spomienkami,“ vytýčil rozdiel oproti predošlým dielom autor publikácie.

Najnovší diel má 240 strán a rovnaký formát ako tie predošlé. „Knižka zachováva štruktúru, aká je aj v predchádzajúcich dieloch. Okrem seniorského hokeja, ktorý má prioritu, kniha obsahuje aj informácie o ženskom a mládežníckom hokeji, ale aj o amatérskom hokeji,“ priblížil obsah Ovšonka. „Tento diel končí sezónou 2005/06 a pamätným finále, keď Popradu unikol titul v poslednom zápase. V tomto období tiež ženy prvýkrát získali titul majsteriek Slovenska v hokeji,“ poodhalil historik.

Čitatelia a fanúšikovia hokeja si môžu zakúpiť Dejiny hokeja v Poprade priamo u autora alebo v kníhkupectve Christiania, ktoré má okrem kamennej predajne aj internetový predaj. Cena knihy je 6,- €.

Úspešnej sérii knižných diel chýba 8. časť. „Na skompletizovanie celej série chýba uý len posledný diel, čiže roky 2007 – 2020/21,“ uzavrel Ovšonka.