Predstavujeme tímy na Tatranskom pohári – Dunaújvárosi Acélbikák
16. augusta 2017
70 rokov Tatranského pohára v jednom
16. augusta 2017

Konferencia o Tatranskom pohári

HK Poprad pripravuje počas konania hokejového turnaja o Tatranský pohár konferenciu na tému: 70 ročníkov o Tatranský pohár? Okrúhle jubileum je príležitosťou na obzretie sa za históriou tohto významného podujatia. Prednášajúci Ján Holko, Rastislav Ovšonka a Štefan Bednár predstavia menej známe, ale aj úplne nové poznatky z histórie tohto podujatia. Riaditeľ HK Poprad Ľudovít Jurinyi nakoniec predstaví súčasnosť, ale i perspektívy turnaja o Tatranský pohár.

Otáznik v názve konferencie nie je náhodný. Podrobné štúdium histórie Tatranského pohára prináša nejeden otáznik. Objavujú sa turnaje, ktoré boli v minulosti nevedno prečo vyradené zo zoznamu turnajov o Tatranský pohár, a naopak, v zozname turnajov a ich víťazov sa objavujú aj také turnaje, ktoré sa vôbec neuskutočnili. Dodnes nie je zodpovedané, prečo v 60-tych rokoch, ale ešte aj začiatkom 70-tych rokov sa turnaj niekoľko rokov nehral, hoci v Poprade už bola umelá ľadová plocha.

Konferencia 70 ročníkov o Tatranský pohár? sa uskutoční v sobotu 19. augusta o 10.00 v priestoroch Národného tréningového centra SFZ v Poprade na Športovej ulici. Podujatie je prístupné pre verejnosť.

Facebook komentáre