Košice rozhodli zápas v tretej tretine

HK Poprad – HC Košice 2:5 (2:0, 0:2, 0:3)

V 4. minúte potiahol puk do útočného pásma Košíc Abdul a jeho prihrávka prešla cez Saliju až na Koyša, ktorý prestrelil brankára hostí – 1:0. Košičania mohli vyrovnať už o pár sekúnd neskôr, keď Hričinovu strelu z bezprostrednej blízkosti Gračnara zastavila ľavá žŕdka. V 7. minúte potiahol puk za bránku Brejčák a jeho nahrávka našla medzi kruhmi úplne voľného Takáča – 2:0. V 14. minúte dostali Popradčania výhodu presilovej hry o dvoch hráčov, celý čas zvierali Košičanov v ich obrannom pásme, ale gól táto snaha nepriniesla.

V 21. minúte počas presilovky chcel Gračnar rýchlo rozohrať, ale jeho prihrávku zachytil Klíma a svoj samostatný nájazd využil – 2:1. V 26. minúte vytiahol puk z obranného pásma Paukovček a jeho skrytú strelu spoza košického hráča zastavila až pravá žŕdka. Už o pár sekúnd mohol skórovať Heizer, keď zachytil vyhodený puk od brankára Košíc Škorvánka, jeho strela z ťažkého uhla však netrafila odkrytú bránku. V 34. minúte Poprad dostal opäť šancu presilovej hry o dvoch hráčov, ktorú opäť nevyužil a trest prišiel o štyri minúty neskôr, keď Košičania tú svoju zúžitkovali. Po osi Haščák – Šoltés – Brophey posledný menovaný strieľal z prvej spomedzi kruhov – 2:2.

V 46. minúte opäť ukázali hostia, ako sa má hrať presilovka o dvoch hráčov a nikým nekrytý Hričina po Netíkovej strele tečoval puk do protipohybu domáceho brankára – 2:3. O štyri minúty neskôr prepadli Kamzíci v útočnom pásme a Kafka využil strelou z prvej prečíslenie dvaja na jedného – 2:4. V 53. minúte počas presilovky Popradu všetci domáci hráči očakávali odpískanie faulu a nevenovali pozornosť Haščákovi, ktorý ušiel do samostatného nájazdu a krásne zavesil – 2:5.

Góly: 4. Koyš (Salija, Abdul), 7. Takáč (Brejčák, Mlynarovič) – 22. Klíma, 38. Brophey (Šoltés, Haščák), 46. Hričina (Netík, Žitný), 50. Kafka (Klíma), 53. Haščák (Pulli, Žitný)

Rozhodovali: Kókai, Novák – Gegáň, Pálkövi

Vylúčení: 7:8, presilovky 0:2, oslabenia 0:2

1 906 divákov

HK Poprad: Gračnar (Vošvrda) – Petran, Brejčák, Salija, Ťavoda, Erving, Kozák, Fabian – Takáč, Mlynarovič, Václav – Abdul, Zagrapan, Koyš – Svitana, Heizer, Bondra – Belluš, Paukovček, Macík

HC Košice: Škorvánek (od 32. Habal) – Koch, Pretnar, Pulli, Čížek, Šedivý, Dudáš, Lenďák, Krajňák – Nagy, Brophey, Haščák – Kafka, Suja, Netík – Šoltés, Galamboš, Spilar – Žitný, Klíma, Hričina

iZlato najlepší hráč zápasu: Samuel Takáč (HK Poprad) a Marcel Haščák (HC Košice)

Roman Stantien (tréner HK Poprad) – Ja by som to zhodnotil, že sa potvrdilo pravidlo, že viesť 2:0 je najhoršie vedenie. Hrá sa o to, kto dá ten tretí gól, ale dali ho Košice. Tiež rozhodli aj presilovky, tie sme hrali zase zle. Košice si potom počkali aj na kontry a nás za naše chyby potrestali.

Peter Bartoš (asistent trénera HC Košice) – Nevyšiel nám úvod, v prvých siedmich minútach sme dostali dva góly. Od druhej tretiny sme zápas začali hrať dobre. Duel ovplyvnili presilovky 5 na 3, my sme ich využili. Potom sme hrali zodpovedne a dobre, podržal nás aj brankár.