Kotvan rozhodol v predĺžení

HK Poprad – HK Dukla Ingema Michalovce 4:3 pp (0:1, 2:1, 1:1 – 1:0)

Hokejisti HK Poprad zvíťazili v 33. kole Tipos Extraligy nad HK Dukla Ingema Michalovce 4:3 po predĺžení. O triumfe domácich rozhodol v 64. minúte obranca Oldrich Kotvan. Kamzíci zdolali Michalovce aj v druhom domácom zápase v tejto sezóne po predĺžení a udržali sa na 8. mieste. Hostia napriek prehre zostali na piatej priečke.

Góly: 26. Kolouch (Razgals), 28. Mlynarovič (Skokan, Svitana), 47. Brincko, 64. Kotvan (Záborský) – 20. Buc, 26. Zabusovs (Bjalončík, Osburn), 54. Pereskokov (Garreffa, Mihalik)

Rozhodovali: Rojík, Výleta – Gegáň, Hajnik

Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0

1 468 divákov

iZlato najlepší hráči zápasu: Kotvan – Osburn

Zostavy:

Poprad: Peters – Betker, Podlipnik, Kotvan, Vainio, Meliško, Brincko, Jasečko – Bubela, Skokan, Svitana – Záborský, Kolouch, Razgals – Jermain, Mlynarovič, Kukuča – Valigura, Petráš, Kundrik

Michalovce: Škorvánek – Macejko, Glazkov, Osburn, Hammond, Michalčin, Mihalik – Vašaš, Buc, Suja – Pereskokov, Pavlovs, Garreffa – Žitný, Bjalončík, Paločko – Zabusovs, Puliš, Galamboš

Hlasy po zápase:

Peter Mikula (tréner Popradu) – Vedeli sme, že Michalovce sú silný súper. Výborne korčuľovali a napádali nás. Dokázali sme sa rýchlo vrátiť do zápasu a otočiť ho. Škoda, že sme nedokázali využiť viac šancí. Posledné minúty som našim vravel, načo si dať pozor. Že nebezpečenstvo príde z druhej vlny. Tak aj bolo. V predĺžení mal súper veľké šance, podržal nás Peters, ale bolo to po našich nevyhratých buly. Nakoniec sme prvýkrát prišli do pásma a rozhodli zápas. Pre Michalovce to bolo kruté.

Roman Stantien (tréner Michaloviec) – Mojim zverencom nemôžem uprieť snahu a nasadenie. Využili sme svoje šance a viedli 2:0. Bohužiaľ už sedem sekúnd nato sme posadili domácich na koňa. Keď Poprad šiel do vedenia, vrhli sme všetko do útoku a dokázali vyrovnať. Celý zápas sa na môj vkus až príliš hralo hore-dole. V predĺžení sme boli jasne lepší, mali tri tutovky, ale súper nás vytrestal z prvej šance.