Vypredajme spolu zimný štadión
13. marca 2020
Ľudovít Jurinyi: Mali sme dobrého tímového ducha a silné mužstvo na to, aby sme v play off uspeli
16. marca 2020

Legionári museli nečakane odcestovať

Cestovanie vo svete sa takmer zastavilo. Na hraniciach sa zaviedli kontroly a zavreté sú aj letiská. Po predčasnom ukončení súťaže a informáciách o zatváraní letísk reagoval HK Poprad ihneď na situáciu. Hráči sa balili, manažment a realizačný tím zabezpečoval letenky a transport na letiská. 

Kritickú situáciu zvládol fínsky zadák bez problémov. „Po nariadení opatrení slovenskou vládou som odišiel zo Slovenska skôr. Z Krakova som letel cez Helsinki do Oulu. Letisko v Helsinkách bolo úplne prázdne. Teraz som už doma, kde ostanem dva týždne. Všetko však prebehlo v poriadku a na letiskách nebol žiaden problém,” opísal vynútené cestovanie Joona Erving.

Nečakanú cestu absolvoval aj rodák z Texasu. „Let prebehol v poriadku a nemal som žiadne problémy,” uviedol Colin Jacobs. Na kontroly je zvyknutý. „Boli to bežné kontroly na letiskách. Snahou je v poriadku prepraviť ľudí domov.” Teraz ho čaká rovnaký scenár, ako Slovákov.„V USA je situácia úplne normálna a podobná tomu, čo sa deje na Slovensku. Ak má niekto riziko choroby, tak musí ostať po dobu 2 týždňov v domácej liečbe,” uzavrel Jacobs.

V domácom prostredí je taktiež ďalší Američan. „Som doma a som v poriadku,” povedal Adam Larkin. Počas letu do Detroitu sa u neho vyskytli menšie problémy. „Lietadlo malo poruchu, ale to je bežné,” upresnil Larkin a zároveň dodal: „Ďakujem všetkým v HK Poprad od vedenia až po fanúšikov za krásne zážitky a všetkým želám do budúcna veľa šťastia!”

Facebook komentáre