Informácie o cenách a predaji vstupeniek na semifinále play off
21. marca 2019
Roman Stantien: Táto partia chce niečo dosiahnuť
22. marca 2019

Ľudovít Jurinyi: Od nášho cieľa nás delí ešte osem víťazstiev

Veľké emócie sprevádzali napínavú štvrťfinálovú sériu medzi Popradom a Košicami. Intenzívne ju prežíval aj riaditeľ klubu HK Poprad Ľudovít Jurinyi.

Všetci v našom klube išli do týchto súbojov s víťaznou náladou a všetci boli presvedčení, že považovať Košičanov za jasných favoritov nie je správne. Za pravdu nám dali hneď prvé zápasy. “Asi len málokto čakal, že sa nám podarí vyhrať hneď prvé dva zápasy u súpera. Avšak boli sme si vedomí sily mužstva. Videli sme, ako tvrdo chalani trénovali a že boli poriadne nabudení. To všetko sa na ľade ukázalo. Nechýbala tam obetavosť a kolektívny výkon, čo posúva celky ďalej. V našom prípade to platilo stopercentne.”

Po tomto čiastkovom úspechu prišli na rad domáce zápasy, ktoré nám proti “Oceliarom” nevychádzali. “Prvé dva body sme potvrdili krásnym víťazstvom. Tu sa ukázalo, že najťažší je posledný krok. Vo štvrtom dueli sme vyhoreli najmä v prvej tretine, kde sme boli vyvedení z koncentrácie častými faulami, ktoré súper potrestal.”

Séria sa tak sťahovala na východ Slovenska. Tam sa teda diali veci… “Vo štvrtom zápase som zažil to, čo už nechcem nikdy v živote zažiť a neprajem to ani najväčšiemu nepriateľovi… Človek vybuchne v eufórii z postupového gólu, no následne nie je uznaný. Pravdepodobne z tej frustrácie sme spravili faul a súper rozhodol o víťazstve. Takéto situácie vedia zlomiť aj väčšie mužstvá.”

To však nebol prípad Kamzíkov. Tí išli do piateho zápasu s jasným úmyslom ukončiť celú sériu. Aj napriek hlasom, že súper je na koni a stáva sa favoritom vzájomného boja, sa im to podarilo. “Nás tie situácie v Košiciach naopak zomkli a naopak nám možno aj pomohli. Takto sme vstúpili do piateho duelu oveľa silnejší a väčšinu zápasu sme dominovali. Na konci opäť rozhodla obetavosť, a to všetko nás posunulo do semifinále.”

Riaditeľa klubu teší ešte viac, že sa oslavy postupu mohli konať na domácom zimnom štadióne, ktorý doslova praskal vo švíkoch. “Som veľmi rád, že sme o postupe rozhodli pred vlastnými divákmi. Chcel by som sa im veľmi poďakovať za to, ako nás hnali vpred. Je super, že záujem o hokej v Poprade opäť vzrástol a dokázali sme vypredať všetky štvrťfinálové zápasy a rovnako tomu bude aj pri prvých dvoch dueloch v semifinále.”

V ďalšom kole vyraďovacej časti čaká na Poprad Banská Bystrica. Opäť sa dá očakávať hokej najvyššej kvality a nasadenia plný osobných súbojov. “Ide o mimoriadne silného súpera. Majú kvalitný káder, veď dokázali vyhrať nie len základnú časť, ale aj dva posledné ročníky celkovo. Nám to však proti nim dlhodobo ide. Ak budeme plniť to, čo sme si povedali, tak cez nich môžeme prejsť ďalej. Naše ciele sú úplne niekde inde, konkrétne nás od nich delí osem víťazstiev. Trochu ma mrzí a je pre mňa nepochopiteľné, že sa náš prvý duel začína o deň skôr. To nás však nezlomí a nemienime sa na nič vyhovárať. My ukážeme svoju silu a ideme za víťazstvami.”

Facebook komentáre