Ľudovít Jurinyi sa vyjadruje k aktuálnej situácii mužstva

Riaditeľ HK Poprad Ľudovít Jurinyi hodnotí aktuálny stav kádra, ale aj doterajší priebeh Tipsport Ligy.

Popradskí hokejisti odštartovali včera druhú pätinu sezóny Tipsport Ligy na ľade nováčika MAC Budapešť. Mužstvo Kamzíkov sa drží v tabuľke na vrchných priečkach, čo sa pred sezónou očakávalo.

 ,,Prvé zápasy sme mali trošku slabšie, ale potom sa mali sériu výhier aj dobrých výkonov. Liga je veľmi vyrovnaná, nie je tu slabý súper. Musíme zefektívniť koncovku a niektorí hráči sa musia zlepšiť vo výkonnosti. Celkovo som s prvou pätinou spokojný, držíme sa na vrchných priečkach tabuľky, ale musíme sa zlepšovať a musíme ďalej pokračovať v poctivej práci. Chceme vyhrávať. Vyhrali sme s ťažkými súpermi, treba to určite oceniť a nadviazať do ďalšieho priebehu sezóny. Máme to veľmi dobre rozbehnuté,“ zhodnotil doterajší priebeh sezóny Ľudovít Jurinyi.

Zmeny sa udiali aj v kádri Kamzíkov. Mužstvo po vzájomnej dohode opúšťa švédsky obranca Simon Karlsson.
,,Od Simona Karlssona sme mali väčšie očakávania. Dúfali sme, že to bude hráč s väčším prínosom pre mužstvo. Rátali sme s ním v prvých dvoch obranných dvojiciach, ale tam sa nezmestil, a tak sme sa spoločne dohodli na ukončení kontraktu,“ uviedol na margo rozviazania zmluvy Jurinyi.

Zmena sa dotkla aj útoku. Do francúzskeho tímu Les Aigles de Nice putuje na hosťovanie útočník Peter Bjalončík. V meste na Azúrovom pobreží pôsobí aj ďalší Popradčan, Matej Paločko.
,,S francúzskym tímom Les Aigles de Nice sme sa dohodli na hosťovaní útočníka Petra Bjalončíka, kde by mal Peter dostať viac priestoru ako v Poprade. Chceme aby sa vyhral, má potenciál na to. Francúzska liga má kvalitu, na hosťovaní je tam taktiež Matej Paločko a teraz, keď sa nám tam dvaja hráči vyhrajú, tak to bude prospešné pre obe strany. Myslím si, že francúzska seniorská liga im dá viac ako keby mali hrať juniorské zápasy. Chceme aby sa tam vyhrali, nabrali skúsenosti a určite ich budúci rok chceme stiahnuť domov. Je už len na ich ako sa k tejto výzve postavia,“ dodal na záver Ľudovít Jurinyi.