Ľudovít Jurinyi: Tešíme sa na pokračovanie série doma

V sobotu odštartovala štvrťfinálová séria medzi HK Poprad a HK Dukla Trenčín. Dva zápasy, na konci ktorých sa tešili hokejisti Trenčína, boli pre divákov mimoriadne atraktívne. Priniesli gólové akcie ale aj iné emotívne momenty, ktoré skončili vylúčeniami na oboch stranách. Pohľad na doterajšie súboje nám v rozhovore povedal riaditeľ popradského klubu Ľudovít Jurinyi.

Aké boli vaše očakávania pred prvými zápasmi štvrťfinálovej série?
Do Trenčína sme išli jasne s tým, že tam vyhráme. Všetci boli zdravo nabudení. Žiaľ sa nám to nepodarilo.

V oboch dueloch vyhral domáci celok, hoci to boli vyrovnané zápasy. Ako hodnotíte prvý zápas?
Rozhodnutie prvého zápasu prišlo 34 sekúnd pred koncom, keď sme dostali gól. V tomto zápase sme mali vo viacerých fázach hry naviac a je škoda, že nám to tam nepadlo. Chceli sme vyhrať. Rozoberali sme to s trénermi aj s hráčmi. Chcenie z našej strany bolo. Spravili sme pre to maximum. Ako hráči, tak aj tréneri a vedenie.

Čo bolo rozhodujúcim momentom v druhom zápase?
Nemali sme toľko streleckých príležitostí na strelenie gólu ako súper. Z môjho pohľadu nás Trenčín zatlačil. Každopádne všetci šli spoločne do toho, aby sme vyhrali. Tento zápas bol však poznačený rôznymi faulami a vylúčeniami a nebol profesionálne zvládnutý zo strany rozhodcov. Bolo to vzájomné na oboch stranách, ale zápas bol rozkúskovaný. Nepomohli tomu ani zákernosti.

Záver zápasu bol poznačený veľkými emóciami zo strany hráčov ale aj fanúšikov.
Oficiálne za HK Poprad podávame protest na usporiadateľov HK Dukla Trenčín, pretože nemôže sa stávať, že nie je zabezpečený poriadok a bezpečnosť našich hráčov, fanúšikov a všetkých ľudí, ktorí sú na štadióne u súpera. Nehovoriac o tom, že na hráčsku lavicu a ľadovú plochu boli z tribún hodené rôzny predmety od mincí, zapaľovačov až po poháre s pivom. Stáva sa to opakovane počas sezóny. Môže sa to stať aj u nás, ale my musíme byť tí, ktorí budú tieto situácie eliminovať. Mali by byť za to udelené tresty. Taktiež sa nemôže stávať, že po ukončení zápasu, keď sa naši hráči idú poďakovať fanúšikom, príde hráč hostí Deveaux a krosčekuje nášho hráča. Hráči aj tréneri by si mali uvedomiť, že všetko by sa malo odohrávať počas 60-tich minút v rámci fair play. Rovnako ak majú hráči medzi sebou problém, tak nech si to vyriešia počas zápasu, zhodia rukavice, ale nie v konkrétnom prípade Mikula udrel hokejkou hráča do oblasti hlavy a zbabelo utiekol. Taktiež vyhadzovanie prilby na tribúnu. Ak sa chceme posunúť vpred, musíme tieto veci eliminovať a posúvať našu súťaž vyššie. Teší ma návštevnosť, takmer plná hala, ale musíme sa naučiť zvládať emócie. A ak to nevieme my, tak na to je tam usporiadateľská a bezpečnostná služba, ktorá to má zabezpečiť.

Myslíte si, že spomenuté zákerné udalosti vznikli z vlastnej iniciatívy hráčov?
Neviem to posúdiť. Mrzí ma vystupovanie Branka Radivojeviča, pretože ako kapitán a líder by mal emócie trošku udržať na uzde. Hlavne po zápase. V zápase je to samozrejmosť a patrí to k play-off. Tieto situácie sú vyvolané napríklad aj tým, že obidve mužstvá majú šatne pri sebe. Už teraz sa tešíme na to, že sa séria presúva do Popradu a verím, že ju vyrovnáme a súperovi udelíme porážku. Zároveň vyzývam fanúšikov, aby nás prišli podporiť v čo najväčšom počte a Trenčanom vrátime požičané.