Dušan Brincko: Je mi cťou sa vrátiť na miesto, kde som hokejovo vyrástol
2. mája 2018
Útočnou posilou klubu sa stal Radoslav Macík
3. mája 2018

Ľudovít Jurinyi: Udržať si chceme približne dvanásť hráčov základnej zostavy

Začiatok mája je v dobre fungujúcich hokejových kluboch časom, kedy sa všetok čas venuje skladaniu tej správnej zostavy pre nadchádzajúcu sezónu. Konečne je to aj prípad HK Poprad.

“V týchto dňoch spolu s trénermi a pánom Bondrom usilovne skladáme budúcosezónny káder. Je výborné, že to môžeme robiť v čo najskoršom termíne, tak ako to zvyknú praktizovať najúspešnejšie mužstvá,” opisuje pracovnú situáciu v útrobách zimného štadióna riaditeľ klubu Ľudovít Jurinyi. Ten nám aj prezradil, koľko hráčov ostane naďalej v našich službách. “Záujem o pokračovanie spolupráce máme s približne dvanástkou hráčov, ktorí sa pravidelne objavovali na zápasových súpiskách. S niektorými sme už dohodnutí, s inými rokujeme. Spoločnú prípravu by s nami mali absolvovať aj úspešní juniori s extraligovými skúsenosťami, ako je Krempaský, Česánek, Vašaš, Kundrik či Bjalončík. Opäť chceme mladých hráčov zapracovať medzi mužov. Ak sa nám to nepodarí, budeme hľadať tie najsprávnejšie cesty, ako pre nich získať čo najviac skúseností.”

V Poprade sa v posledných rokoch dával veľký priestor odchovancom. Na to myslí vedenie aj v súčasnosti. “Pre nás sú prioritou odchovanci. Nie všetkým však môžeme ponúknuť také podmienky, aké by si priali. Mužstvo však musíme skladať aj typologicky, čo prináša aj doplnenie kádra o iných hráčov. Aj tu sa však snažíme orientovať na blízke regióny či pozitívne skúsenosti s nimi samotnými. V našom záujme je hrať o popredné priečky a mať silný káder s vyrovnanými výsledkami v priebehu celej sezóny.”

Nie všetci hráči z minuloročného kádra budú obliekať dres s kamzíkom na hrudi aj naďalej. Klub si však nechce hlavne pri domácich páliť mosty. “Chcel by som sa poďakovať všetkým hráčom, ktorí hrali v minulej sezóne za Poprad. Teší ma, že naše vzťahy boli a aj ostali viac ako korektné. Najmä domácim hráčom, pre ktorých už neostalo nateraz miesto, sme sa snažili pomôcť pri hľadaní zaujímavých angažmánov aj v zahraničí. Ak budú v budúcnosti podávať kvalitné výkony, tak tu majú vždy dvere otvorené.” 

V najbližších dňoch klub predstaví prvé mená nových hráčov, ktorí v našom klube minulú sezónu nepôsobili a dohodne sa s nimi na spolupráci. Následne budeme informovať o menách, s ktorými sa vedenie dohodne na predĺžení kontraktu. Každý z hráčov nám poskytne aj svoje vyjadrenie a pocity pred novou sezónou.

 

Facebook komentáre