Lukáš Kozák bude pôsobiť v českej extralige
7. novembra 2018
Obranu Kamzíkov posilní fínsky obranca Keni Karalahti
13. novembra 2018

Luka Gračnar odchádza do Rakúska

Na brankárskom poste HK Poprad došlo k zmene. Slovinec Luka Gračnar odchádza do HC Innsbruck.

K rozviazaniu zmluvy došlo po iniciatíve brankára. “Luka je reprezentačný brankár a aby sa tam udržal, potrebuje chytať. Spoločne s agentom nás preto požiadal o uvoľnenie do klubu, v ktorom bude mať istú pozíciu jednotky,” uviedol dôvod ukončenia kontraktu riaditeľ HK Poprad Ľudovít Jurinyi.

Pod Tatrami dostal šancu. “Luka k nám prišiel po náhlom ukončení pôsobenia brankára Vladimíra Kováča. Dostal u nás priestor v bráne, ale od začiatku vedel, že naša stratégia je postavená na dvoch vyrovnaných kvalitných brankároch a nikto nemá pevnú pozíciu. Tomáš Vošvrda chytá výborne a Luka neodchytal veľa zápasov. Mrzí nás situácia, ktorá nastala, ale tak to v hokeji chodí. O tom, že sa to môže stať, sme sa rozprávali na začiatku,” objasnil situáciu Jurinyi.

Klub pracuje na adekvátnej náhrade. “Musíme adekvátne reagovať a už teraz sme v kontakte s niektorými brankármi. Na spolupráci sme sa dohodli aj s fínskym obrancom, ktorého predstavíme fanúšikom zajtra, keď pricestuje,” uzavrel Jurinyi.

Luka Gračnar odchytal v popradskom drese 11 súťažných duelov, v ktorých mal percentuálnu úspešnosť 93,01% s priemerom 2,53 inkasovaných gólov na zápas. Pred aktuálnou sezónou prišiel do Popradu zo Salzburgu, no v minulosti si obliekol dresy rodných Jesenic. Počas predošlej reprezentačnej prestávky odchytal za národné mužstvo Slovinska 1 duel na medzinárodnom turnaji v Bielorusku proti domácim hokejistom, v ktorom Slovinci prehrali 1:4.

Lukovi ďakujeme za odvedené služby v drese HK Poprad a v ďalšej kariére mu želáme veľa úspechov.

Facebook komentáre