Tím Šatana zdolal po samostatných nájazdoch Bondrovcov
29. januára 2017
Ozimák oznámil nomináciu olympijského výberu
31. januára 2017

Marcel Ozimák: Naša nominácia do reprezentácie je veľkou reklamou pre popradský hokej

Na blížiacom sa turnaji v Rakúsku povedú slovenský olympijský výber tréneri Popradu Ozimák a Štolc. Čo všetko predchádza vymenovaniu do tejto pozície a ako sa tvorí káder tejto kategórie nám v rozhovore prezradil hlavný lodivod klubu HK Poprad.

Ako ste sa dozvedeli o možnosti stať sa trénerom Olympijského výberu?

Na stránke zväzu vyšla informácia, že hľadajú trénerov tohto výberu a po čase sme na ňu reagovali. Myslím si, že môžem byť prospešný aj pre seniorskú reprezentáciu, respektíve pre tento výber a preto som sa o post aj zaujímal.

Bolo od začiatku jasné, že nimi budete práve vy s trénerom Štolcom?

Po podaní prihlášky som bol pozvaný na výberové konanie. V Bratislave som sa tak postavil pred zväzovú komisiu spolu s ďalšími adeptmi na tento post. Hneď na druhý deň som mal telefonát, že som prvým kandidátom na hlavného trénera.

Ako prebiehala prvotná komunikácia s ostatnými členmi realizačného tímu po vašom zvolení?

Už po troch dňoch som sa stretol v Poprade s manažérom výberu Martinom Štrbákom a okamžite sme začali riešiť nomináciu.

Hráčov si vyberáte sami, alebo ste dostali už určitý výber hokejistov, o ktorých sa chce zväz oprieť v budúcnosti?

Bol som milo prekvapený, že celý menoslov bol len na nás. To ma utvrdilo v tom, že toto prostredie je čisté a len to posilnilo môj záujem o tento post.

Ako bude zložené mužstvo pre turnaj v Rakúsku?

Káder sme tvorili s jasnou víziou. Väčšina nominovaných bude do 25 rokov. Chceme dať priestor mladým hráčom najmä z našej ligy. Popradských fanúšikov môže tešiť aj to, že v užšom výbere sú hráči aj z nášho mužstva. Či sa tam dostanú je však ešte otázne, adeptov je viac. Záverečnú nomináciu zverejníme v najbližších dňoch.

Čo hovoríte na to, že aj v reprezentácii bude vaším partnerom na striedačke František Štolc?

Som veľmi rád, že aj Fero presvedčil komisiu. To beriem aj ako fantastickú reklamu pre popradský hokej či celkové dianie v tomto klube. Myslím si, že môj mladší kolega si zastane miesto v reprezentácii a teší ma, že môžeme spolupracovať aj na vyššej úrovni. Ako som už viackrát deklaroval, Fero je človek na svojom mieste.

Nebude počas tohto obdobia ohrozený tréningový proces v Poprade?

To nám nehrozí. My už máme pripravené na ten čas štyri tréningové jednotky, ktoré odvedie Ľudovít Jurinyi či tréneri juniorky. Okrem toho sa môžem spoľahnúť aj na starších hráčov v kabíne, že ten tréningový proces bude taký, ako má byť.

Ako zareagovalo vedenie klubu na vašu absenciu počas tohto obdobia?

V našom klube nechýba dôvera medzi všetkými jeho členmi. Ten musí byť pripravený na podobné situácie a s našim uvoľnením nebol vôbec žiaden problém, za čo všetkým ďakujeme. Skôr to všetci berieme ako odzrkadlenie dobrej roboty, ktorá sa v Poprade poslednú dobu pri hokeji urobila. Tréningy bude viesť riaditeľ klubu, tam asi nehrozí, že sa za našej prítomnosti makať nebude.

Facebook komentáre