Proti Nitre sa presadil Ťavoda
18. septembra 2018
Preview zápasu HK Poprad vs MsHK Žilina
21. septembra 2018

Marek Zagrapan: Máme pred sebou ešte veľa hokeja

Kamzíci vstúpili do ligy na ľade Trenčína, kde sa presadil aj Marek Zagrapan, ktorý vsietil vôbec prvý gól Kamzíkov v novej sezóne Tipsport Ligy. A práve on sa podelil aj so svojimi pocitmi po úvodných ťažkých skúškach.

Ako zatiaľ hodnotíte vstup do nového ročníka?
,,Škoda zápasov v Trenčíne, ale aj v Nitre. Doma to nebolo ideálne, ale vyhrali sme. Možno sme od toho čakali trošku viac, ale na druhú stranu hrali sme proti silným súperom, no stále máme pred sebou ešte veľa hokeja. Už teraz sa musíme čo najlepšie pripraviť na piatkový zápas so Žilinou a taktiež aj na nedeľu v Košiciach. Tie tri zápasy sú za nami, nepodarilo sa naplniť všetky očakávania, ale už je treba myslieť na piatkový domáci zápas, ktorý určite chceme vyhrať.”

Do ligy vstúpili 2 maďarské tímy a oba si už na svoje konto pripísali po víťazstve. Aký dojem na vás doposiaľ urobili?
,,Myslím si, že počas celej sezóny s nimi určite ľahké súboje nemôžeme očakávať, ukázali to aj u nás v piatok. Aj keď si myslím, že to pre oko diváka nebol pohľadný hokej, ale na druhú stranu dokázali sme získať 3 body a mohli sme sa tešiť z víťazstva.”

Aké máte predzápasové či pozápasové rituály?
,,Väčšina záleží aj od toho kedy sa odohral posledný zápas. Už dlhšiu dobu som nastavený tak, aby som mal všetko pripravené, nachystané deň vopred. Aj tak si stále myslím, že najdôležitejší je stále večer pred zápasom, kde je potrebné dostať do seba dobré jedlo, dobre sa vyspať. V deň zápasu má každý hráč svoj rituál. Ja veľa toho nemám, vždy sa snažím telo dostať čo najviac do potrebnej kondície, zahriať ho, rozcvičiť sa a potom si pripraviť všetky veci, aby som potom nemusel zbytočne strácať čas nejakým hľadaním či zháňaním. Taký bežný zápasový deň začína, že sa poriadne rozcvičíme, pred alebo po tréningu máme ešte tímový míting, kde si povieme taktické veci pred zápasom, pozrieme si video zo zápasov, väčšinou po tréningu máme spoločný obed a následne si každý ide oddýchnuť. Vždy 2 hodiny pred zápasom prichádzam do kabíny, ešte niekedy pred zápasom sa povedia a zopakujú taktické pokyny a potom už má každý svoj režim, kde vie čo má robiť.”

Aké jedlo obľubujete? Varíte si sám?
,, Sezóne je dlhá. Rád to obmieňam. Nie som vyložene ten typ, že mám jeden typ jedla a jem ho 55 zápasov. Telo vždy najlepšie vie, čo potrebuje. Niektoré veci mám tak nastavené, že sa snažím jesť ľahšie jedlá, aby som do tela dostal čo najviac živín a aby telo malo potrebnú energiu.”

Máte obľúbené miesto v okolí Popradu?
,,Poprad je síce menšie miesto, ale sú tu rôzne reštaurácie, kde sa dá ísť dobre najesť. Dlho som si už vravel a už aj pomaličky uvažujem, že pôjdem na túru do Tatier. Prostredie a okolie je tu krásne. Verím, že vo voľnom čase sa k tým Tatrám dostanem a prejdem si ich. Pár túr som už síce s tímom absolvoval, ale verím, že nám domáci chlapci ukážu miesta, kam rozhodne ísť.”

Čo by ste odporučili začínajúcim mladým hokejistom? Máte aj rady pre ich rodičov?
,,Myslím si, že aj do života je ten hokej prospešný. Treba si ho užívať, je to zábava. Mala by to byť zábava! Je to fajn, je to krásny šport, aj pre tých mladých chalanov bude lepšie, ak budú vyrastať v kolektíve. Hokej ich vie pripraviť aj veľmi dobre po kondičnej stránke, upevňujú si zdravie a robia niečo pre svoje telo.”

Facebook komentáre