Samuel Takáč je v Poprade pripravený plniť úlohy, aké mal vo Francúzsku
11. mája 2018
Samuel Mlynarovič Kamzíkom aj v tretej sezóne po sebe
13. mája 2018

Marek Zagrapan sa po roku vracia do známeho prostredia

Po švajčiarskom angažmáne sa Marek Zagrapan vracia do Popradu. Kvalitných centrov nikdy nie je dosť, to platí najmä o hráčoch, ktorí majú už čo to v hokejovej kariére za sebou.

Tridsaťjedenročný rodák z Prešova si v minulej sezóne vyskúšal, ako chutí druhá švajčiarska hokejová liga. V drese EHC Winterthur sa nestratil a aj napriek nie veľmi vydarenej sezóne z pohľadu tímu dokázal v 32 zápasoch nazbierať 21 bodov. “Každá liga je svojim spôsobom iná. Presvedčil som sa, že aj vo Švajčiarsku je ten hokejový chlebíček špecifický. Táto časť kariéry je už za mnou a od tohto momentu sa chcem už sústrediť len na Poprad a pomôcť k tomu, aby sme mohli zažiť úspešnú sezónu.”

Tridsaťštyrinásobný slovenský reprezentant pôsobil v Poprade aj v sezóne 2016/17 a výkonmi zaujal nejedného fanúšika. Na svojich tridsaťšesť bodov spred roka by rád nadviazal aj v blízkej budúcnosti. “Vraciam sa do známeho prostredia. V klube je to nastavené dobre a črtá sa kvalitné mužstvo. Môj príchod nie je náhoda, bol som v kontakte s vedením Popradu dlhší čas. Som rád, že môžem byť súčasťou toho, čo sa tu buduje.”

Marek pôsobil v mládežníckych časoch v českom Zlíne, kde okúsil aj mužskú extraligu. V roku 2005 ho v prvom kole draftovalo z trinásteho miesta Buffalo Sabres. V juniorskom veku sa stihol zúčastniť MS do 18 rokov (6 zápasov, 4+4) a dvakrát aj MS do 20 rokov (10 zápasov, 3+7). V zámorí najprv podával kvalitné výkony v juniorskej lige QMJHL a následne si na tri roky vyskúšal aj AHL (238 zápasov, 59+72). Nasledovali pôsobiská v KHL, fínskej Liige či Mestis, českej extralige a EBEL lige. Je účastníkom MS seniorov zo sezóny 2009/2010, kde strelil dva góly.

 

Facebook komentáre