Poprad porazil Miškovec po predĺžení
2. októbra 2018
Tomáš Vošvrda: Vždy som chcel byť brankárom
3. októbra 2018

Martin Belluš prestúpil z Banskej Bystrice do Popradu

Kabínu Kamzíkov rozšírila nová akvizícia. Do Popradu prestúpil z Banskej Bystrice útočník Martin Belluš.

Spišskonovoveský odchovanec Martin Belluš sa vracia pod Tatry po 4 rokoch strávených v USA, Kazachstane, ale aj na Slovensku. 191 centimetrov meriaci a 98 kíl vážiaci útočník začal prebiehajúcu sezónu v Banskej Bystrici, kde odohral len 4 zápasy.

,,V Banskej Bystrici mi bolo po tréningu oznámené, že mám prísť do Popradu. Ja som rád, že som v Poprade a verím, že svojimi výkonmi pomôžem chalanom k dobrým výsledkom. Z kabíny sa poznám takmer so všetkými, sú to moji bývalí spoluhráči a dobrí kamaráti, čiže ja som rád, že som tu. Cítim, že je tu dobrá partia.”

Tréner Roman Stantien vníma novú akvizíciu ako posilu v predbránkovom priestore na strieľanie gólov: ,,Potrebovali sme dobrého dôrazného útočníka s dobrým zakončením a on tieto parametre spĺňa. Vidíme, že si vieme šance vytvoriť, ale nám to tam nepadá, a preto si myslíme, že on je ten typ, ktorý by nám v tom mohol pomôcť. Určite s ním do checking line nepočítame.”

Martina Belluša príchod do Popradu potešil. ,,Ja som rád, že v Poprade budem mať iné úlohy ako v Banskej Bystrici, pretože tam som robil niečo úplne iné, keďže káder bol dosť široký a každý mal svoju danú pozíciu. Teší ma, že tréner so mnou počíta na góly, takže verím, že mi to tam bude padať,” dodal.

Okrem Popradu, Banskej Bystrice a rodnej Spišskej Novej Vsi si obliekol dresy Detvy, Piešťan, Ertisu Pavlodar (KAZ), Indy Fuel (ECHL) a poľského Sanoku. V sezóne 2011/2012 si vyskúšal aj mládežnícku ruskú ligu MHL v drese Tatranských Vlkov. Dvadsaťšesťročný krídelník nastúpil v uplynulej sezóne v Bystrici a Detve dokopy na 55 duelov a nazbieral v nich 24 bodov (11+13). V Poprade si zahral už v sezóne 2013/14, kedy si v 60 zápasoch pripísal 17 bodov (7+10). Martin Belluš je majstrom Slovenska zo sezóny 2016/2017 a taktiež aj majster Kazachstanu z roku 2015.

Facebook komentáre