Novou akvizíciou Kamzíkov sa stal Fín Joona Erving
29. mája 2018
Popradskú svätyňu bude ochraňovať Tomáš Vošvrda
31. mája 2018

Matej Paločko odohrá nasledujúci ročník v Nice

Spolupráca popradského hokejového klubu a francúzskeho klubu pôsobiaceho v meste Nice trvá už dlhšiu dobu. Tentokrát naberá ďalšie kontúry. Na Azúrove pobrežie mieri na hosťovanie Matej Paločko.

Len nedávno informoval klub o predĺžení spolupráce s perspektívnym útočníkom. Po poistení si ho zmluvou uskutočnil transfer s klubom najvyššej francúzskej súťaže. „Nice prejavilo záujem už hneď po sezóne, ale tým, že ide o nášho odchovanca s veľkým potenciálom, tak sme ho nechceli stratiť a dohodli sa na alternatíve hosťovania. Matej podpísal zmluvu v HK Poprad s opciou, ktorú si môžeme uplatniť a v ďalšom ročníku môže byť pre nás veľmi platným hráčom. Záleží nám na našich hráčoch a staráme sa o nich aj takouto formou. Chceme, aby sa mladí hráči rozvíjali, čo je aj tento prípad, nakoľko v Nice dostane oveľa viac priestoru na ľade a odohrá aj viacero úsekov hry,“ informoval o výmene hráča riaditeľ HK Poprad Ľudovít Jurinyi.

Matej sa však na sezónu pripraví v domácich podmienkach. Suchú letnú prípravu absolvuje s Kamzíkmi. Následne sa presunie na juhovýchodné pobrežie Francúzska. „S vedením klubu sme sa dohodli, že urobíme tento krok, aby som sa v Nice viac rozohral. Na nové pôsobisko sa teším, lebo je tam viacero hráčov s ktorými sa poznám. Som zvedavý na kvalitu ligy. Budem sa snažiť o to, aby som tam hral čo najlepšie,“ reagoval na presun do Nice Matej Paločko.

Facebook komentáre