Matej Paločko pokračuje pod Tatrami

Čoskoro 26-ročný odchovanec HK Poprad Matej Paločko bude súčasťou materského klubu aj v nasledujúcej sezóne.

Stredného útočníka čaká šiesta sezóna v popradskom drese. „V novej sezóne by som chcel pomôcť tímu viac ako v tej minulej. Chcem nazbierať viac bodov a streliť viac gólov. Čaká ma šiesta sezóna v Poprade a aj tréneri budú odo mňa viac očakávať. Verím, že to potom ako tím dotiahneme ďalej ako tento rok. Dúfam, že diváci budú môcť byť celú sezónu na štadiónoch a budú nás hnať dopredu,“ vyjadril sa po podpise zmluvy Paločko.

„Je to popradský odchovanec a už má svoje skúsenosti, tak k tomu budú od nás smerované aj úlohy. Je to výborný korčuliar, priamočiary, podľa mňa skvelý na krídle, ale vieme ho využiť aj na centri. Čakám od neho podporu v útoku a na druhej strane tlak na súperových hráčov v obrannej činnosti a odoberanie pukov,“ povedal o Matejovi hlavný tréner Martin Hrnčár.

Matej Paločko prešiel v Poprade všetkými mládežníckymi kategóriami. Dve sezóny odohral v českej juniorskej lige a v tej druhej dostal aj šancu medzi seniormi v Benátkach nad Jizerou. V danej sezóne reprezentoval Slovensko na MS do 20 rokov, kde získal dve asistencie v piatich dueloch. Za Poprad odohral 226 zápasov s bilanciou 19 gólov a 38 asistencií. Jeden ročník strávil na hosťovaní vo francúzskom Nice.