Poprad jednoznačne zdolal Nitru
22. septembra 2019
Preview zápasu DVTK Jegesmedvék vs HK Poprad
27. septembra 2019

Matúš Matis sa vracia do Popradu!

Tipsport liga je už v plnom prúde, pričom do prevádzkovej teploty sa dostávajú aj hráči HK Poprad. Tí zatiaľ z piatich zápasov získali 6 bodov a sezóna sa pre zverencov Františka Štolca nezačala podľa predstáv. Viacerí hráči nenaplnili očakávania a v konečnom zúčtovaní káder Kamzíkov opustili, no dnes máme pre Vás radostnejšiu správu. Kabínu HK Poprad prichádza vystužiť skúsený krídelník, Matúš Matis!

Košický odchovanec strávil poslednú sezónu vo farbách Nice. Po okúsení francúzskej štácie sa však bývalý hráč Kamzíkov vracia späť do Popradu, kde prichádza vystužiť ofenzívu Podtatrancov. “Na Slovensko prichádzam s dobrými pocitmi. Do Popradu sa navyše vždy rád vraciam, keďže poznám tunajších chalanov a hlavne prostredie. Zo svojho príchodu mám len tie najlepšie pocity,” popísal svoj príchod do srdca Tatier dobre stavaný krídelník, ktorý prichádza pomôcť tímu v čase, keď sa Tipsport liga už naplno rozbehla. “Mám len tie najvyššie ambície. Budem sa snažiť pomôcť chalanom a tímu. Nejaké svoje ciele som si zatiaľ nestihol stanoviť, no budem rád, keď pomôžem tímu.”

Matúš je v poradí ďalším hráčom, ktorý prichádza posilniť káder HK Poprad do nasledujúcej sezóny. Tréneri tak môžu počítať s ďalšou útočnou alternatívou smerom k nasledujúcim zápasom. “Už som sa stihol rozprávať s trénermi, no toho času zatiaľ veľa nebolo. Našli si však namňa čas pomedzi zápasy, kde sme si prešli, čo odomňa budú vyžadovať a ja sa to budem snažiť plniť,” dodal bývalý hráč Košíc a Zvolena. Ten prichádza ako prvá posila po ostrom začiatku nového ročníka našej najvyššej súťaže, pričom jeho príchod bol poznačený finančnými problémami vo francúzskom Lyone. “V Lyone nastal problém s tým, že klub je na pokraji krachu. Ja som si teda začal hľadať nový klub, takže to je dôvod, prečo prichádzam až teraz,” uzavrel.

Facebook komentáre