Max Gerlach: Každý zápas sa chcem stať lepším hráčom

HK Poprad skladá mužstvo na novú sezónu. Prvou predstavenou útočnou posilou sa stal Max Gerlach, ktorý sa stal najproduktívnejším hráčom v uplynulej základnej časti Tipos extraligy.

Prísť do Popradu sa rozhodol z viacerých dôvodov. „Myslím si, že tu je mnoho vecí, ktoré sú pozitívnym smerom pre organizáciu a tím. Je tu veľa dobrých hráčov, ktorí sa v budúcom roku pokúsia spraviť dobrý krok k tomu, aby sme boli top tím v lige,“ ambiciózne prehlásil na úvod.

„Chcem súperiť s najlepšími tímami v lige. Myslím si, že je tu veľký potenciál. Chcem pokračovať v pozdvihnutí svojej hry a každý zápas sa stať lepším hráčom,“
odhodlane hovorí hráč, ktorý ma rovnaké meno ako najvyšší štít Vysokých Tatier.

Uplynulý ročník bol pre Maxa úspešný. V 50 dueloch získal 59 bodov. „Som dosť ofenzívny. Snažím sa hrať dopredu a s veľkou rýchlosťou. Skúšam čo najviac strieľať a pre tím vytvárať čo najviac ofenzívnych príležitostí,“ dodáva útočník so skúsenosťami z kanadskej juniorky, Švajčiarska, Rakúska a Švédska.

Na vlaňajšiu sezónu spomína v dobrom. Premiéra v slovenskej súťaži mu vyšla nad očakávania. „Bola to pre mňa veľmi pozitívna sezóna. Zistil som množstvo dobrých vecí o mojej hre, ako používať svoje schopnosti a vlastnosti. Hral som s dobrými hráčmi a hrali sme ofenzívne. Našiel som spôsob ako to využiť vo svoj prospech,“ hovorí na záver.