Michael Vandas pokračuje v Poprade

30-ročný odchovanec Michael Vandas bude v Poprade pôsobiť aj v nasledujúcej sezóne.

Vandas po striebornej sezóne predĺžil zmluvu. „Už od detských čias, keď som hral v Poprade a vyhrali sme nejakú medailu, tak sme si s chlapcami hovorili, že chceme vyhrať aj ten veľký domáci titul. Strieborná medaila z minulej sezóny je pekná, ale rád by som sa tešil s Popradom aj zo zlata. Rozhodol som sa ostať doma aj kvôli ambíciám a tiež aj kvôli rodine,“ povedal „Majky“ po podpise zmluvy.

„Nedávam si nejaké bodové ciele, základ je hrať obetavo a so srdcom a potom prídu aj tie body. Tiež chcem pomôcť napredovať mladým chlapcom v ich rozvoji. Káder bude opäť silný, dobrá kabína vyhráva titul, takže verím, že sa nám to podarí,“ dodal Vandas o cieľoch do nového ročníka.

„Majky je náš odchovanec, rýchly krídelník s veľkým potenciálom pomôcť mužstvu. Vie byť nebezpečný vpredu a strieľať góly. Preto sme radi, že ostáva doma a veríme, že bude produktívny a pomôže nám k úspechu,“ vyjadril svoje očakávania popradský riaditeľ Ľudovít Jurinyi.

Michael Vandas odštartoval seniorskú kariéru v materskom Poprade. Následne sa na štyri roky presunul do českého HC Vítkovice. Poslednou zastávkou v Česku bol Litvínov. Po návrate na Slovensko nastupoval za Zvolen a Slovan Bratislava, odkiaľ sa v priebehu sezóny 2019/20 vrátil do HK Poprad. Celkovo odohral v extralige 355 zápasov, v ktorých nazbieral 237 bodov za 96 gólov a 141 asistencií. Reprezentoval Slovensko U18 na MS v roku 2009 a Slovensko U20 na MS v rokoch 2010 a 2011.