Prvú seniorskú profesionálnu zmluvu si vybojoval nádejný gólman Roman Rychlík
15. júla 2020
Tomáš Božoň: Ukončenie sezóny bolo smolné, úspech by nás neminul
18. júla 2020

Michal Králik s prvou profesionálnou zmluvou

Talentovaný mladík Michal Králik podpísal s Popradom nový kontrakt.

Počas sezóny 2016/17 prestúpil rodák z Liptovského Mikuláša do popradskej osemnástky a následne sa stal na ďalšie tri roky stabilnou oporou popradskej juniorky, v ktorej sa počas ostatnej sezóny stal najproduktívnejším hráčom a najlepším strelcom Extraligy juniorov. V minulej sezóne sa prvýkrát prepracoval do popradského A-tímu a celkovo nastúpil na 24 duelov, v ktorých nazbieral tri body a strelil aj prvý seniorský gól.

Záujem o jeho služby ho potešil. “Vážim si, že som dostal možnosť pôsobiť medzi mužmi, keďže nemôžem už hrať juniorský hokej. Pán Jurinyi mi predostrel ponuku ešte pred vypuknutím pandémie a nezapodieval som sa preto ani iným pôsobiskom,” povedal k podpisu zmluvy Králik, ktorý už má prvé skúsenosti s Tipsport Ligou. “Pôsobenie popri skúsených hráčoch mi dalo veľa. Dosť som sa naučil a dúfam, že získam tých skúsenosti ešte viac, aby som to mohol pretaviť do zápasov,” uviedol.

Rozdiel medzi úrovňou súťaží už pocítil. Je si vedomý aj iných úloh. “Som pripravený zobrať hocijakú úlohu v mužstve. Viem, že nebude mojou úlohou dávať góly, ale budem sa snažiť hrať aj dozadu, blokovať strely a robiť ďalšie tímové veci,” otvorene priznal krídelník.

HK Poprad sa netají, že tento rok bude mať opäť vysoké ambície. S tým súhlasí aj Michal: “Individuálne ciele ohľadom gólov či bodov si nedávam, hlavnou mojou prioritou sa bude udržať v základnej zostave a čo sa týka tímových cieľov, chceme dosiahnúť kolektívny úspech.”

Facebook komentáre