Michalovce zdolali Poprad o gól

HK Poprad – HK Dukla Ingema Michalovce 2:3 (1:0, 1:3, 0:0)

Dôležitý súboj začali oba celky opatrne a nevypracovali si vyloženú šancu počas prvej tretiny. Jediným strelcom gólu sa stal Haščák, ktorý počas presilovky vošiel do pásma a spred kruhov jeho strela švihom vymietla ľavý horný roh Tomekovej bránky – 1:0.

Druhá tretina by sa dala charakterizovať ako tretina veľkých šancí a chýb. Michalovce strašili Vošvrdu už začiatku, ale ten skvelými zákrokmi držal svoj tím. Najprv v úvode druhého dejstva vychytal samostatný únik Lalancetta. O niekoľko sekúnd zachránil domácich počas prečíslenia výborným obranným zákrokom Višnevskij. V 25. minúte vytiahol domáci gólman semafor proti strele Korhonena. Následne po buly domáci zabudli na Regendu medzi kruhmi a ten nedal šancu Vošvrdovi – 1:1. Popradčania následne dostali hostí pod tlak a predviedli sériu striel, ale zatavení hráči Michaloviec sa dokázali ubrániť. Vyhodený puk stratil Preisinger a Korhonen prestrelil Vošvrdu – 1:2. V 32. minúte v závere presilovky vypálil od modrej Drgoň, Tomek puk vyrazil až von z pásma, Dalhuisen namiesto toho, aby uzatvoril pásmo šiel striedať a navrátilec Mudrák sa dostal do samostatného úniku, ktorý premenil – 1:3. V 35. minúte zahodil výbornú šancu Tavi. Poprad sa dočkal o minútu neskôr, krásnu akciu zakončil gólom do odkrytej bránky Livingston po prihrávke Zagrapana – 2:3. Vyrovnať mohol v závere Haščák, jeho strela skončila na spojnici.

Hostia sa v tretej tretine zatiahli a vyčkávali, čo vymyslí súper. Domáci sa ale do šancí nedostávali. Naopak keď na útočnej modrej prepadol Dalhuisen, Regenda sa rútil sám na popradského brankára Vošvrdu. Ten si s vypätím všetkým síl s Regendovým blafákom poradil. V závere Popradčania skúšali hru bez brankár i oddychový čas, ale vyrovnávajúci gól im to neprinieslo.

Góly: 14. Haščák (Livingston, Svitana), 36. Livingston (Zagrapan, Mešár) – 25. Regenda (Bartánus, Galamboš), 27. Korhonen, 32. Mudrák (Tomek)

Rozhodovali: Müllner, Tvrdoň – Gegáň, Crman

Vylúčení: 5:5 na 2 min., presilovky 1:0, oslabenia 0:0

bez divákov

HK Poprad: Vošvrda (Hamerlík) – Drgoň, Višnevskij, Seigo, Dalhuisen, Brejčák, Ulrych, Demo – Svitana, Skokan, Haščák – Tavi, Preisinger, Handlovský – Mešár, Zagrapan, Livingston – Matúš Paločko, Bjalončík, Matej Paločko – Valigura

HK Dukla Ingema Michalovce: Tomek (Škorvánek) – Mihálik, Mudrák, Southorn, McCormack, Ťavoda, Louis, Zekucia, Lačný – Korhonen, Lalancette, Hickmott – Šoltés, Suja, Takáč – Bartánus, Galamboš, Regenda – Chalupa, Lehtonen, Török

Peter Mikula, tréner Popradu: Blahoželám Michalovciam. Našimi hlúposťami sme dostali tri góly. Potom môžeme hrať, keď sa nevyvarujeme hrubých individuálnych chýb vo vlastnej tretine. Samozrejme prídu nervy a sebavedomie sa stráca. Podali sme veľmi zlý výkon, hlavne v druhej tretine.

Ivan Droppa, asistent trénera Michaloviec: Ja si myslím, že sme podali dobrý kolektívny výkon. V Poprade sa vždy hrá ťažko. V nohách sme mali ťažký zápas s Novými Zámkami. Sme radi, že sme to zvládli a vezieme tri body.