Nárast diváckeho záujmu
17. marca 2020
Veľký prehľad tímových štatistík HK Poprad v sezóne 2019/2020
18. marca 2020

Momenty sezóny 2019/2020

Hokejová sezóna so sebou prináša množstvo pamätných momentov. My sme sa pozreli na to najdôležitejšie, čo sa udialo v ročníku 2019/2020.

September
Pred štartom ligového ročníka sa s popradskými fanúšikmi rozlúčil dlhoročný hráč, ikona a rekordman Arne Kroták. Klub slávnostným vyvesením vlajky pod strechu štadióna vyradil číslo 13, ktoré nosil na svojom drese. V rovnaký deň bola spustená prevádzka kaviarne a kamenného fanshopu Timeout.

Október
Do hokejového neba odišiel niekdajší hráč a tréner Popradčanov Milan Skokan. V závere mesiaca došlo k výmene na trénerskom poste a lavičku Kamzíkov prebral Peter Mikula. Do Popradu sa vracia odchovanec Michael Vandas. So Zvolenom sme sa dohodli na výmene Andreasa Štraucha za Lukáša Handlovského.

November
Po ôsmich rokoch sa v Poprade predstavil bratislavský Slovan. Svojou prítomnosťou rozveselili popradskí hokejisti stovky seniorov v denných centrách, ktorých pozvali na zápasy a darovali im vstupenky. Mužstvo sa posilnilo o zámorského hráča Colina Jacobsa.

December
Hokejisti Popradu podávali počas Tradičného vianočného jarmoku charitatívny punč, ktorého výťažok poputoval na dobročinné účely. Na ľade popradského štadióna sa stretli hráči majstrovského kádra zo sezóny 1980/81. Ich vtedajší asistent trénera Július Šupler bol počas udalosti slávnostne zaradený medzi Legendy popradského hokeja. Tento duel si pozrelo 4183 divákov, čo bola najvyššia návšteva sezóny. Dominik Kramár zamieril na hosťovanie do Liptovského Mikuláša, Samuel Mlynarovič do Banskej Bystrice. Skvelý návrat čakal po nešťastnom a ťažkom zranení Matúša Paločka, ktorý zaznamenal proti MAC Budapešť hetrik. Boris Česánek reprezentoval Slovensko na MS U20.

Január
Tradičný punč taktiež s dobročinným podtónom ponúkali Kamzíci aj pri Forum Poprad. O niekoľko dní neskôr sa v Trenčíne uskutočnil All Star víkend, na ktorom sa predstavili hráči Popradu Michael Vandas a Lukáš Kozák. Popradu sa podarilo zrealizovať výmenu s Michalovcami. Na východ smeroval Ján Ťavoda, opačným smerom zamieril Mike Dalhuisen. Rovnaký obchod sme absolvovali aj s Trenčínom v podobe výmeny Adama Lapšanského za Lukáša Paukovčeka. Novým menom v našom kádri bol aj Adam Larkin, bratranec slávneho útočníka Detroit Red Wings.

Február
Najúspešnejším športovcom mesta Poprad za rok 2019 sa stal Patrik Svitana. Naše mužstvo sa rozrástlo po Paločkovcoch a Svitanovcoch o ďalšiu bratskú dvojicu – dvojičky Richarda a Róberta Hunu. Hokejovú rodinu sme prekvapili aj angažovaním Martina Rewaya. Z Detvy k nám dorazil obranca Martin Chovan. Seniori HK Poprad skončili po základnej časti na 4. mieste, čo im zaručilo účasť v prvej šestke nadstavbovej časti Tipsport ligy. 

Marec
Súťaž bola kvôli opatreniam súvisiacim s koronavírusom ukončená.

Facebook komentáre