Momenty sezóny 2023/2024

Sezóna 2023/2024 je minulosťou, v tomto článku sa obhliadneme za jej hlavnými udalosťami.

MÁJ:

Novým trénerom Popradu sa stal Aleš Totter. Prvou predstavenou posilou bol Max Gerlach. Útočné rady rozšíril Dominik Jendek. Účastníkmi 76. ročníka Tatranského pohára sa stali okrem domáceho Popradu aj český majster z Třinca, slovenský majster z Košíc a fínska SaiPa. Poprad zverejnil príchod Tylera Coultera. Ďalším predstaveným hráčom sa stal Jakub Urbánek. Klub oznámil mená 12 hráčov, ktorí boli zmluvne zaviazaní pre nastávajúcu sezónu. V posledný májový deň predstavil obrancu Garretta McFaddena.

JÚN:

Viacerí hokejisti z HK Poprad sa zapojili do cyklistickej etapy podujatia Na bicykli deťom. Do Popradu sa vrátil odchovanec Oliver Turan. Novým členom útoku sa stal Brent Beaudoin. Klub oznámil návrat Alexa Šoteka. Poprad zlanáril do služieb Ryana Dmowskeho. Adam Gajan sa stal ôsmym draftovaným popradským odchovancom v histórii a druhým brankárom po Maximiliánovi Pajpachovi.

JÚL:

Počas júla HK Poprad zverejnil podpisy zmlúv s Borisom Česánkom, Adamom Vayom a Eugenom Rabčanom. Prvýkrát v histórii sme predstavili farmárske mužstvo.

AUGUST:

Po prvej fáze prípravného kempu opustil káder obranca Jakub Meliško. Zverejnili sme alternatívne dresy pre prípravu a Tatranský pohár. Dlhoročný obranca HK Poprad Daniel Brejčák sa stal novým kapitánom tímu, keď vo funkcii nahradil Patrika Svitanu. Poprad 14. krát v histórii vyhral domáci Tatranský pohár. S Popradčanmi si dobre zatrénoval hráč z NHL Tomáš Tatar.

SEPTEMBER:

HK Poprad predstavil na predsezónnej autogramiáde dresy, v ktorých odohral sezónu 2023/24. Poprad sa nachádzal na konci septembra na 8. mieste tabuľky.

OKTÓBER:

Vedenie spoločnosti Hokejový klub Poprad, a. s., sa 18.10.2023 dohodlo s Mgr. Ľudovítom Jurinyim na ukončení spolupráce na pozícii generálneho manažéra a športového riaditeľa hokejového klubu Hokejový klub Poprad, a. s., na ktorej pôsobil od roku 2016. Vedenie popradského hokeja rozhodlo, že do funkcie športového riaditeľa bol vymenovaný Július Koval. Poprad sa nachádzal na konci októbra na 9. mieste tabuľky.

NOVEMBER:

Vedenie popradského klubu sa dohodlo na rozviazaní zmluvy s Maxom Gerlachom. HK Poprad a tréner Aleš Totter ukončili po vzájomnej dohode spoluprácu. Novým hlavným trénerom HK Poprad sa stal 61-ročný Todd Bjorkstrand. Novou posilou sa stal útočník Andrew Calof. Pod Tatry sa vrátil obranca Ján Brejčák. Poprad sa nachádzal na konci novembra na 6. mieste tabuľky.

DECEMBER:

Zimný štadión v Poprade oslávil 50. výročie od otvorenia. HK Poprad sa dohodol na zmluve s 31-ročným bekom Jakeom Cardwellom. Samuel Mlynarovič pokoril métu 300. bodov v extralige. Poprad predstavil dresy na Štefanský zápas. Poprad uzatvoril rok 2023 na 2. mieste tabuľky.

JANUÁR:

Kvôli vysokej maródke nám pomohli v rámci hosťovania traja hráči Žiliny. Poprad sa s Michalovcami dohodol na výmene Adama Drgoňa za Petra Bjalončíka. 26-ročný center Tyler Steenbergen sa stal novým členom HK Poprad. Poprad vyhral 500. domáci zápas v základnej časti. Poprad zaznamenal celkovo 900. výhru v extralige. HK Poprad sa dohodol na zmluve s 32-ročným obrancom Viktorom Svedbergom. Poprad a Banská Bystrica si vymenili brankárov. Mužstvo opustil obranca Garrett McFadden. Poprad sa nachádzal na konci januára na 2. mieste tabuľky.

FEBRUÁR:

Patrik Svitana zaznamenal svoj 500. bod v Tipos extralige. Mužstvo opustil útočník Tyler Steenbergen. HK Poprad ukončil proces výberového konania a obsadil post výkonného riaditeľa. Stal sa ním Rastislav Bohunčák. 27-ročný útočník Peter Bates podpísal s HK Poprad zmluvu do konca aktuálnej sezóny. Poprad sa nachádzal na konci februára na 1. mieste tabuľky.

MAREC:

Poprad prvýkrát v histórii vyhral základnú časť. Výsledky z predkola nám určili za štvrťfinálového súpera Nitru. Poprad v sérii neuspel a prehral ju 2:4 na zápasy. Popradský kapitán Daniel Brejčák sa stal 27. hráčom v histórii, ktorý dosiahol na métu 800 zápasov.