Podtatranské derby v prospech Kamzíkov
3. decembra 2017
Dobrý hokejista musí nechať srdce na ľade, ale aj mimo neho
7. decembra 2017

Mužstvo Kamzíkov po 25. kole Tipsport Ligy

Zverenci trénera Ozimáka odohrali v aktuálnom ročníku slovenskej najvyššej hokejovej súťaže 27 zápasov a 8 zápasov Vyšehradského pohára. V Tipsport Lige im so 45 bodmi patrí 6. priečka v tabuľke. Najproduktívnejším hráčom mužstva je Patrik Svitana, ktorý nazbieral 25 bodov za 11 gólov a 14 asistencií. Vo Vyšehradskom pohári ukončili Kamzíci svoju púť v semifinále. V spoločnom pohári dvoch krajín sa najlepšie darilo útočníkom Jindřichovi Abdulovi (3+2) a Samuelovi Mlynarovičovi (2+3). 

Už v piatok 8. decembra pokračuje program domácej súťaže duelom v Nitre. V nedeľu privítajú Popradčania na domácom ľade hráčov Banskej Bystrice. Trénerský tím aktuálne pripravuje svojich zverencov na najbližšie zápasy. K dispozícií však nemá všetkých hráčov.

V domácom zápase s Novými Zámkami sa v jeho úvode zranil ochranca popradskej svätyne Alexei Ivanov. V dôsledku zranenia sa približne počas troch týždňov nepostaví medzi tri žrde.

Po faule, v ktorom ho úderom do hlavy atakoval a zranil hráč DVTK Miškolc, sa zapojil do tréningového procesu Štefan Fabian. Ten sa však necíti stopercentne zdravý a preto je jeho štart v najbližšom zápase ešte otázny.

Zápas s maďarským mužstvom poznačil aj Arne Krotáka, ktorý má problémy v hornej časti tela. V ich dôsledku nemôže trénovať počas doby dvoch týždňov. Počas tréningu sa zranila aj dvojica útočníkov Patrik Svitana a Matej Paločko. V prípade Patrika Svitanu ide o ľahšie zranenie, ktorého liečba nepotrvá dlho. Druhý menovaný nebude trénerom k dispozícií približne tri týždne. Kuriózne zranenie mimo tréningového procesu sa prihodilo Richardovi Rapáčovi. Nemalo by však znamenať výpadok zo zápasov.

Všetkým zraneným želáme skoré uzdravenie a rýchly návrat na ľad.

 

Facebook komentáre