Na konci dramatickej série šťastnejší Slovanisti

V pondelok 27. marca sa na Zimnom štadióne mesta Poprad odohral duel o bronzové medaily v Extralige juniorov. Šťastnejší boli na konci hráči HC Slovan Bratislava.

HK ŠKP Poprad – HC SLOVAN Bratislava 3:6 (1:2, 1:3, 1:1)

Gólový účet si otvorili belasí už v siedmej minúte zápasu. O minútu neskôr pridali ďalší gól a ujali sa vedenia. Kamzíkom sa ešte v prvom dejstve podarilo znížiť  na rozdiel jedného gólu. V druhej tretine ovládli zápas opäť Bratislavčania. Podarilo sa im vsietiť tri góly, Popradčanom len jeden. V záverečnej časti sa hral opatrný zápas. Domáci sa snažili vyrovnať, keď strelili v 44. minúte gól, ale Slovanisti sa úspešne bránili. Svoje víťazstvo napokon spečatili gólom v power play.

Góly: 0:1 Okoličány (Kratochvíla), 0:2 Urbánek (Liška), 1:2 Kundrik (Vašaš), 1:3 Baranov (Ševčík), 2:3 Bendarčík, 2:4 Jaško (Bobál, Bílik) v presilovej hre, 2:5 Liška (Stacho, Demo), 3:5 Krmenčík (Krempaský) v presilovej hre, 3:6 Urbánek (Liška).

Zostava HK Popad
Šturma (od 36. minúty Just) – Krempaský, Krmenčík, Szücs, Leško, Mihalko, Slanina, Brincko, Turan – Bjalončík, Paločko, Václav, Kundrík, Vašaš, Martančík, Toma, Olejník, Bednarčík, Lindeman, Krupa, Pjecha.