Na slovíčko s posilou: Juraj Halo
7. júla 2019
Ľudovít Jurinyi: “V novej sezóne sa je na čo tešiť!”
9. júla 2019

Na slovíčko s posilou: Aleksandar Magovac

Letná príprava na suchu je za nami, pričom spoločne zatiaľ trénovali všetci s výnimkou legionárov. Tí sa pripravujú individuálne, pričom ich príchod je očakávaný až v ostrej príprave na ľade. Dovtedy si fanúšikovia môžu skrátiť čas a zároveň ostať s novými posilami v kontakte prostredníctvom série Na slovíčko s posilou, ktorá si pre dnešok vybrala poslednú legionársku posilu Kamzíkov, Aleksandra Magovaca.

Jedinou mimoslovenskou posilou do zadných radov sa pre tento rok stáva slovinský internacionál, Aleksandar Magovac. Ten, ako jeho dvaja predchodcovia Guillaume Leclerc a Dominik Kramár, prichádza z majstrovského Grenoble. “O Poprade som počul už pred niekoľkými rokmi, keď som spoznal svojho niekdajšieho spoluhráča, Igora Rataja. Taktiež som sa toho veľa dopočul od niekoľkých chalanov, ktorí somnou hrávali v slovinskej reprezentácii a taktiež pôsobili v Poprade. Vždy som teda vedel, že HK Poprad je dobrý tím a že Tipsport liga je skvelá súťaž. Počas mojej poslednej sezóny v Grenoble som sa veľa rozprával s Dominikom Kramárom, ktorý mi o organizácii rozprával samé dobré veci, rozprával mi o vzťahu fanúšikov ku tímu a mestu a ako sa klub každoročne snaží dostať až na samé čelo ligy,” začal rozhovor dobre stavaný obranca, ktorý sa stal zakladným kameňom úspechu či už Grenoble, alebo slovinského národného tímu.

Rozhodovanie o príchode pod Tatry však nebolo jednoduché, keďže Aleksandar bol na trhu žiadaným artiklom. Nakoniec však rozhodla túžba okúsiť nové dobrodružstvo a opäť sa v kariére niekam posunúť. “Dominik mi naznačil, aby som začal premýšľať o tom, že by som prišiel do Popradu. Keď sme vyhrali minulý rok francúzsky titul a začalo posezónne obdobie (pre mňa príprava s národným tímom v Astane), mal som veľmi zmiešané pocity. Obdržal som veľa ponúk z francúzskej ligy, no veľmi som nemal chuť tam ostať. Mojim cieľom vždy bolo sa posúvať ďalej. Takže keď som následne volal s trénerom Popradu, Františkom Štolcom, predstavil mi svoje plány a povedal, že chce, aby som prišiel do Popradu. Nemusel som dlho váhať. Páčil sa mi jeho tímový plán, takže som dal tomu všetkému zelenú a agentovi som nariadil, aby začal jednať s generálnym manažérom. Bol som veľmi šťastný, keď som podpísal kontrakt. Veľmi sa teším na tréningový kemp a už sa neviem dočkať začiatku sezóny!”

Francúzska liga a slovenská najvyššia súťaž budú rozdielne úrovňou, kultúrou a náročnosťou. Slovinskí hráči však už veľakrát potvrdili, že im naša liga dokáže sadnúť a vedia byť plnohodnotné opory svojich tímov. “O lige som počul veľa, pretože tu hralo veľa slovinských hráčov. Hovorí sa, že je to veľmi náročná súťaž a tímy disponujú šikovnými a rýchlymi hráčmi. Už som vystriedal niekoľko líg a v každom tíme som sa naučil niečo nové. Každá liga má svoj špecifický štýl hokeja. Niektoré sú rýchle a tvrdé, iné zase pomalé a trpezlivé… Verím, že som si z každej odniesol niečo nové. V slovenskej Tipsport lige by som sa chcel zlepšiť v krytí puku a budem sa snažiť byť čo najviac kreatívny,” vytýčil si Aleksandar pár cieľov pred príchodom na Slovensko.


Aleksandar Magovac verí, že ho pôsobenie v Poprade posunie o ďalší krok dopredu (foto: ledauphine.com)

Očakávania a ambície sú v Poprade už tradične vysoké a každý hráč, ktorý chce pod Tatry prísť, musí tieto ciele nasledovať. V tíme sa stretne opäť silná a motivovaná partia, ktorá jednoznačne pôjde za svojim vytúženým cieľom. “Víťazstvá sú vždy skvelé. Každý chce vyhrať. Od pôsobenia v Poprade očakávam veľa. Už dopredu viem, že budeme disponovať kvalitným a odhodlaným tímom, ktorý môže veľa dosiahnuť. Vždy by malo byť cieľom víťazstvo. Pre mňa to bude určite krokom vpred v mojom vývoji a v mojej kariére. Je to skvelá šanca, aby som dokázal, čo všetko vo mne je. Môžete si byť istí, že urobím všetko preto, aby som tímu pomohol k úspechu!”

Ako sme už spomínali, Magovac sa v novom prostredí stretne so starými tvárami zo šatne Grenoble, kde mu robili spoločnosť Dominik Kramár a Guillaume Leclerc. Práve títo traja hokejisti boli hnacím motom francúzskeho majstra za primátom v sezóne 2018/19. “Som veľmi šťastný, že budú somnou zdieľať šatňu aj naďalej. Obaja sú to veľmi kvalitní hokejisti, milí chalani a mám dobré vzťahy s oboma. Som šťastný, že ich oboch opäť uvidím už čoskoro,” potešil sa Slovinec, ktorý bol Leclercovým susedom práve v Grenoble.

Naše ďalšie otázky smerovali na to, kto to vlastne Aleksandar Magovac je a čo od neho fanúšikovia a spoluhráči môžu na ľade a aj mimo neho očakávať. “Som veľmi obetavý hráč. Stále verím, že je v mojej hre priestor na zlepšenie. Mojim cieľom je sa zlepšovať v každom hernom aspekte, dostať sa na vyšší level a byť čo najviac súťaživý. Moje očakávania sú vždy vysoké. Cieľom je vyhrávať čo najviac to len ide. Ako hráč obľubujem korčuľovanie s pukom a streľbu, tvorenie kvalitných akcií, ktoré dostanú tím z obranných zón čo najskôr, aby sme stihli ihneď založiť útok. Hoci som obranca, rád dávam góly a pomáham tímu vo všetkých možných činnostiach. Zvykol som byť využívaný na presilových, ale aj oslabových hrách, no nakoniec to bude práve tréner, ktorý určí, ako môžem pomôcť tímu.”

Posledné riadky interview by chcel Aleksandar venovať práve tým, na ktorých záleží a pre ktorých sa ten hokej hrá – fanúšikom. Slovinec očakáva výbornú atmosféru a neustálu podporu počas celej náročnej sezóny. “Počul som, že fanúšikovia sú skvelí a že atmosféra na štadióne je šialená! Takže na to sa veľmi teším! Fanúšikovia a rodina sú predsa tým dôvodom, pre ktorý hráme a vždy nás dokážu nabudiť extra energiou. Dúfam, že budú zápasy navštevovať vo veľkých počtoch, pretože spolu dokážeme poraziť kohokoľvek! Ako človek som veľmi pozitívny a rád sa smejem. Tvrdá drina pre mňa nepredstavuje problém, keďže keď som na ľade, nikdy sa nevzdávam a milujem víťazstvá. Popradčania, príďte a buďte našim ďalším hráčom, spolu budeme nezastaviteľní! Mi jesme sever!” burcuje sympatický Aleksandar pred ďalšou napínavou a verme opäť úspešnou sezónou.


Produktívny bek so zmyslom pre defenzívu aj ofenzívu bude pre trénera platným a dôležitým hráčom
Facebook komentáre