Na slovíčko s posilou: Cole Ully

V novembri rozšíril zámorskú enklávu v popradskom drese 26-ročný rodák z kanadského Calgary Cole Ully.

Ako každý Kanaďan, aj Cole začal korčuľovať už v útlom detstve. „Keď sa vrátim myšlienkami do detstva, tak ako všetci, aj ja som začal korčuľovať vo veku tri alebo štyri roky. Organizovaný hokej som začal hrať trochu neskôr, ale s hokejkou som lietal po ľade odkedy mám v pamäti spomienky na detstvo,“ povedal o svojich začiatkoch Ully.

Po pôsobení v mládežníckych celkoch v okolí Calgary si vybral juniorskú ligu WHL. „Bol som draftovaný ako 14-ročný a ako 16-ročný som opustil domov a šiel do Kamloops. Je to veľmi skoro, ale hodí vás to do rieky a musíte plávať. WHL je skutočne dobrá liga nato, aby pripravila hráča na jeho profesionálnu kariéru. Strávil som tam pekné štyri roky, hral aj s bývalým hráčom Slovana Brendanom Ranfordom, s ktorým odvtedy kamarátim a ktorý mi dal skvelé referencie o Slovensku,“ zhodnotil svoju juniorskú kariéru.

Následne si ho v roku 2013 vybral na drafte v 5. kole Dallas Stars, ale do NHL sa nepozrel. „Po podpise zmluvy som bohužiaľ celý čas pôsobil na farme v Austine v AHL. Aj AHL je kvalitná liga a vďaka pôsobeniu v nej som tiež videl veľa pekných miest, takže mám na ňu aj napriek neúspechu v ceste do NHL pekné spomienky,“ zaspomínal na obdobie v organizácii Stars.

Pôsobenie na Slovensku je pre neho prvou zastávkou mimo Severnú Ameriku. Do extraligy prišiel ako 10. najproduktívnejší hráč ECHL uplynulej sezóny, keď ho zlanáril Zvolen. „Vo Zvolene som ochutnal aj tradičné slovenské jedlá ako sú napríklad halušky, pretože ma spoluhráči hneď zobrali na niečo tradičné. Teraz v Poprade som rád, že som mohol spoznať aj nové miesta a stále sa teším na to, že vo voľnom čase preskúmam okolie ešte viac,“ dodal na záver rozhovoru.