Čo budú robiť Kamzíci počas dovoleniek?
1. júla 2019
Na slovíčko s posilou: Jesse Pelamo
2. júla 2019

Na slovíčko s posilou: Guillaume Leclerc

Účastník Majstrovstiev sveta, najproduktívnejší hráč a čerstvý majster francúzskej ligy. Všetkými týmito titulmi sa môže popýšiť najnovšia zahraničná akvizícia Kamzíkov, Guillaume Leclerc. Vzrastom nízky hokejista z krajiny Galského kohúta prichádza pod Tatry s povesťou produktívneho hráča, no s víziou opäť posunúť popradský hokej a herne opäť podrásť v slovenskej Tipsport lige.

Pri príležitosti príchodov nových hráčov sme si pre Vás pripravili menšiu sériu článkov, kde si postupne predstavíme jednotlivé nové tváre v kabíne Kamzíkov a dáme im šancu predstaviť sa popradskému fanúšikovi. Seriál začneme Guillaume Leclercom, ktorý pod Tatry prichádza ako čerstvý víťaz francúzskeho primátu za sezónu 2018/19. “S klubom sme začali jednať počas toho, ako som bol s národným tímom na turnaji v Košiciach. Bola to skvelá príležitosť, ako sa fyzicky stretnúť s trénerom a manažmentom. Všetko to bolo o tom, ako sa rozhodnem ohľadom svojho ďalšieho napredovania,” začal interview sympatický Francúz.

Stáva sa pomaly pravidlom, že pre legionárov je Poprad veľmi atraktívnym miestom, ktoré môže byť odrazovým mostíkom pre ďalšie pôsobenie v kariére. “Popradská organizácia preukázala trpezlivosť a dali mi šancu v pokoji sa rozhodnúť. Stále je to dobrý pocit, keď má niekto taký veľký záujem o Vaše služby, takže celé jednania boli veľmi príjemné. Dostal som šancu ujasniť si moje úlohy s trénerským tímom a to mi veľmi pomohlo sa rozhodnúť. Z toho, čo som zatiaľ zistil, je Poprad klub, ktorý chce vyhrávať a ja som ako hráč hľadal presne takéto ambície.” 

Minulá sezóna bola pre Guillaume-ho veľmi úspešná, či už z pohľadu klubu, alebo z osobného hľadiska. S Grenoble sa mu podarilo získať majstrovský titul, stal sa najproduktívnejším hráčom francúzskej ligy a ročník zakončil na záverečnom turnaji Majstrovstiev sveta v drese Francúzska. “S Grenoble sme zažili veľmi dobrú sezónu. Pôsobilo tu veľa kvalitných hráčov, takže som mal možnosť sa veľa naučiť. Trénerský tím veril mojim schopnostiam a dal mi príležitosť hrať dôležité herné situácie. Taktiež mi veľmi pomohlo, že som hral po boku úžasných hráčov. Keď som nastupoval na ľad, cítil som sa veľmi sebavedomo, pretože som vedel, že dokážem šancu ukázať, čo vo mne skutočne je. Minulá sezóna sa však skončila a teraz prichádza nová výzva. Veľmi sa na ňu teším!”


Guillaume Leclerc prežil v Grenoble úžasnú sezónu, no teraz je čas na ďalšie výzvy (foto: Fabien Baldino)

V Grenoble sa nová posila Kamzíkov stretla aj s ďalšou novou tvárou v kabíne HK Poprad, Aleksandarom Magovacom. Príchodu Leclerca však pomohol aj odchovanec Popradu, Dominik Kramár, ktorý majstrovským titulom v Grenoble uzavrel svoje úspešné účinkovanie vo francúzskej najvyššej súťaži. “Dominik sa o organizácii vyjadroval veľmi pozitívne, taktiež vyzdvihol mesto a ligu. Jeho rady padli na úrodnú pôdu. Aleksandar bol zasa môj sused, takže sme sa stihli dosť dobre spoznať. Je to určite skvelé, že sú tu somnou, no samozrejme nie sú jediným dôvodom, prečo som sem prišiel,” objasnil Guillaume.

Pre Leclerca to bude zároveň iba tretia krajina, v ktorej pôsobil ako hráč. Po skúsenostiach so zámorským hokejom a Francúzskom si tentokrát vyskúša slovenskú najvyššiu súťaž. “Spolu s príchodom do novej krajiny a novej ligy je spätých veľa vecí, ktorým sa budem musieť prispôsobiť. Nepochybujem, že ma čaká  veľa výziev a veľa odlišností, no teším sa na nich. Od tohto pôsobenia očakávam veľa, no sústredím sa a trápi ma len to, čo môžem ovplyvniť. Odteraz ma zaujíma iba to, aby som do toho dal všetko a aby som bol v auguste ešte lepším hráčom, ako som bol na jeseň. Trénerskému tímu verím, že mi pomôže s rozvojom a keď budem pripravený, začnú sa diať úžasné veci.”

Tak ako každý správny profesionál, aj Guillaume si necháva zadné vrátka a vo voľnom čase usilovne študuje. “Akurát mám za sebou skúškové obdobie. Bol to náročný týždeň plný výziev. Nestihol som totiž dokončiť svoje štúdium v Amerike, pretože som podpísal v Grenoble. V dôsledku toho som sa rozhodol, že vyštudujem manažment na GEM (vysoká škola manažmentu v Grenoble, pozn. red.). Majú internetový študíjny program pre športovcov, takže je to veľmi flexibilné a škola nám poskytuje dostatok zdrojov na to, aby sme dokázali dosiahnuť svoje študíjne ciele bez toho, aby nám to nejakým spôsobom zasahovalo do našich športových kariér. Nechcem však hovoriť za každého hráča. Každý sme iný a každý máme svoje potreby. Pre mňa je však škola absolútna priorita a je to taktiež skvelý únik od hokeja. Pomáha mi to usporiadať si život,” priblížil nám francúzsky hokejista, ktorého sme s rozhovorom zastihli práve vtedy, keď prežíval náročné skúškové obdobie.

Na záver sme novú posilu poprosili o pár slov, ktorými by sa opísal ako hráč a taktiež ako profesionál popradským fanúšikom. “Ahojte všetci! Ak by som sa mal opísať, som veľmi všestranným hráčom, pretože viem zahrať aj ako center, ale aj ako krídlo. Som hráč, ktorý je veľmi silný a šikovný s hokejkou a viem si dobre prikryť puk. Ako človek som veľmi pokojný a tichý, no veľmi rád spoznávam nové kultúry. Dúfam, že sa mi čoskoro podarí osvojiť si zopár slovenských slov, aby som sa s Vami dokázal porozprávať. Som veľmi nadšený z tejto príležitosti a nemôžem sa dočkať toho, ako si v Poprade zahrám. Veľmi sa na Vás všetkých teším a teším sa aj na podporu, ktorú nám budete celú sezónu poskytovať!” dokončil interview.


Trénerský tím verí, že sa Guillaumemu podarí nadviazať na výkony z minulej sezóny aj s Kamzíkom na hrudi
Facebook komentáre