Na slovíčko s posilou: Ivan Vishnevskiy

Poslednou popradskou akvizíciou sa stal skúsený 33-ročný ruský zadák Ivan Vishnevskiy.

Rodák z mesta Barnaul vyrastal na západnom Sibíri. „Sú tu veľmi pekné letá, ale aj poriadne chladné zimy. Bežne je vtedy -40°C. Keď tu vyrastáš a žiješ, zvykneš si nato,“ povedal na úvod rozhovoru o živote ďaleko za Uralom.

„Začal som korčuľovať ako trojročný. V piatich rokoch som už bol v prípravke. Hokeju som sa v mladosti venoval v zime, v lete som hral futbal,“ povedal o svojich športových začiatkoch.

Ivan si vybral v juniorskom veku kanadskú cestu, úvodné tri roky strávil v quebeckom tíme Rouyn-Noranda. „Na začiatku som nevedel francúzsky a ani anglický jazyk, boli to ťažké začiatky po tejto stránke v Quebecu. Bolo to pre mňa skvelé, že bol v tíme Dávid Buc, pretože mi veľa rozumel a ja som rozumel jemu. Ruský a slovenský jazyk sú si čiastočne podobné,“ zaspomínal na Quebec a tiež popradského odchovanca, ktorý mu robil parťáka.

Následne ho draftoval Dallas a za prvý tím odohral päť zápasov v NHL: „Pamätám si, že som bol veľmi nervózny. Neviem koľko ľudí mohlo byť na štadióne, ale odhadom 18-tisíc. Šiel som na rozcvičku a bolo to pre mňa šialené, keď som videl ten dav.“

Takmer celé tri sezóny strávil na farme, preto sa rozhodol vrátiť do Ruska. „KHL bola pre mňa skvelá skúsenosť, v AHL som sa cítil zaseknutý. Chcel som napredovať, ale nešlo to. Keď ma vymenili do Chicaga, ktoré práve obhajovalo titul, tam som nedostal šancu, pretože malo nabitý káder. Tak som sa po sezóne rozhodol vrátiť domov. KHL je skvelá liga a v nej som sa rozvíjal. Prežil som tam skvelé časy,“ zhodnotil svoju kariéru v Kontinentálnej hokejovej lige.

Prestup do Popradu sa zrodil veľmi rýchlo. Stačilo zistiť, aké sú klubové ambície a postavenie v tabuľke. „Keď som sa rozprával s vedením, tak jasne povedalo, že ambície v tíme sú vysoké. Ja som nikdy titul nezískal a preto je to pre mňa veľmi dôležité, že tu je šanca to prelomiť a vyhrať,“ dodal na záver.