Na slovíčko s posilou: Jesse Pelamo
2. júla 2019
Program prípravných zápasov pred sezónou 2019/2020
4. júla 2019

Na slovíčko s posilou: Jørgen Karterud

Prvý nórsky hokejista, ktorý bude obliekať dres HK Poprad. Týmto titulom sa môže popýšiť nová posila Kamzíkov, ktorá pod Tatry prichádza zo švédskej najvyššej súťaže. V našej sérii Na slovíčko s posilou pokračujeme ďalšou novou tvárou v kabíne Popradčanov, Jørgenom Karterudom.

Výborné fyzické parametre a skúsenosti. To všetko prichádza v balíčku menom Jørgen Karterud, ktorý do Popradu prichádza urobiť si meno a pomôcť tímu v jeho ambíciách a cieľoch. “Po sezóne sme si zavolali s Františkom Štolcom, rozprávali sme sa o minulosti a budúcnosti, pričom mi prezentoval svoj plán pre tím. Dal mi najavo, ako veľmi ma potrebuje a objasnil mi, čo odomňa očakáva. Už dlhšie som sa pohrával s myšlienkou skúsiť niečo nové, no a zahrať si za top tím na Slovensku je niečo, na čo sa veľmi teším,” začal interview veselý chlapík.

Ako sme sa už pred časom dozvedeli, príchodu Nóra veľmi pomohol práve súčasný kormidelník HK Poprad. “František bol mojim koučom počas juniorských kategórií v Nórsku, takže určite to veľmi pomohlo môjmu príchodu, keďže viem, akú má filozofiu. Prešlo už veľa rokov odvtedy, čo som pod ním naposledy pôsobil, no určite bol dôležitým aspektom pri mojom rozhodnutí prísť do Popradu. Nakoniec som všetko zvážil a usúdil som, že chcem prísť do Popradu hrať kvalitný hokej a opäť sa ako hráč trocha zlepšiť.”

Mužstvo spod Tatier sa bude v nasledujúcej sezóne spoliehať nielen na Jørgenove fyzické proporcie, no využije aj jeho bohaté skúsenosti z nórskych, kanadských a švédskych súťaží. “Veľa som sa naučil z pôsobenia v rôznych ligách. Jeden rok som dokonca hrával aj v OHL, čo je kanadská najvyššia juniorská súťaž. Bola to skvelá skúsenosť a mám na ňu úžasné spomienky. Bol to zároveň môj prvý rok, ktorý som strávil ďaleko od domova a mojej rodiny, takže usudzujem, že som sa toho naučil celkom dosť,” priblížil Jørgen, ktorému iba o vlások ušla miestenka na tohtoročné Majstrovstvá sveta na Slovensku.


Karterud bude v novom ročníku patriť ku najskúsenejším hokejistom v kádri Kamzíkov

“Posledné roky som odohral v Nórsku a Švédsku. Najviac som sa zrejme naučil práve vo Švédsku, kde je ten hokej naozaj veľmi rýchly a aj celá hra je nesmierne svižná. To je však niečo, čo som si odtiaľ rád odniesol. Teraz som však nadšený, že prichádzam hrať práve na Slovensko. V súčasnosti chcem nejaký ten čas stráviť ešte v Osle, no bude skvelé následne prísť v auguste do Popradu, všetkých stretnúť a spoznať či už mesto, alebo celé Slovensko a jeho kultúru.”

Jørgen do Popradu prichádza s jasnou víziou úspechu a verí, že sa manažmentu podarí vyskladať mužstvo, ktoré bude atakovať iba tie najvyššie méty. “Samozrejme, že od príchodu do Popradu mám určité očakávania tak, ako každý z nás. Veľa toho očakávam najmä od seba, no verím, že dáme dokopy víťazné mužstvo. Je to pre mňa taká veľká hokejová výzva, keďže sa chcem vo svojej kariére opäť o niečo posunúť a viem, že slovenská liga je veľmi kvalitná. Očakávam, že budeme držať spolu počas celej sezóny. Určite prídu nejaké vzostupy a pády, no nakoniec sa môže stať, že sa nám spolu podarí byť šampiónmi. To nikdy nemôžete vedieť,” zaželal si urastený hráč, ktorý sa na nové dobrodružstvo pod Tatrami očividne teší.

Na záver sa nám nová posila už tradične predstavila. “Tímu chcem pomôcť či už na ľade, alebo mimo neho. Chcem hrávať rýchly a svižný hokej. Rád využívam svoju postavu ako výhodu a som veľmi silný na puku. Samozrejme, mám veľmi rád dobré hokejové akcie a hlavne puk v súperovej sieti. Mimo ľadu som veľmi veselý chlapík, rád vtipkujem, stretávam sa s priateľmi a vždy ma uvidíte s úsmevom na tvári,” usmial sa Jørgen, ktorý od popradského fanúšika očakáva elektrizujúcu atmosféru a podporu počas celého ročníka.

“Som nadšený z toho, že spoznám nových fanúšikov. Sú predsa našim ďalším hráčom a už sa nemôžem dočkať toho, ako ich všetkých spoznám a budem cítiť ich podporu na štadióne. Myslím si, že pred sebou máme naozaj zábavnú a napínavú sezónu. Vidíme sa čoskoro!”


Ďalší fyzicky dobre stavaný útočník by mal byť zárukou skúseností, produktivity a rešpektu
Facebook komentáre