Na slovíčko s posilou: Markus Søberg

Prvou legionárskou posilou HK Poprad pred štartom nového ročníka Tipos extraligy sa stal nórsky útočník Markus Søberg. Pre rodáka z Osla pôjde o zmenu pôsobiska po šiestich sezónach.

Ponuka angažmánu prišla počas oddychu v krajine flamenca a býčích zápasov. „Počas mojej dovolenky v Španielsku mi agent zavolal a povedal mi, že by ma chcel podpísať Poprad. Potom sa mi ozvali aj tréneri a mali sme dobrý rozhovor, po ktorom sme sa v najbližších dňoch rýchlo dohodli,“ ozrejmil prvý kontakt s Kamzíkmi.

Pre nórskeho útočníka pôjde o prvú zahraničnú skúsenosť po šiestich sezónach, ktoré strávil v Nórsku. „Očakávam, že to bude veľká zábava a tvrdá práca. Teším sa na život na Slovensku a taktiež na to, že spoznám novú kultúru. Už som mal možnosť hrať proti Nitre v Lige Majstrov, takže viem, že liga je veľmi kvalitná. O Poprade som sa rozprával s Jørgenom Karterudom a o lige taktiež aj s Williamom Rapuzzim, ktorý hráva za Slovan. Pevne verím, že to bude dobrodružstvo na ľade aj mimo neho,“ povedal o svojich slovenských očakávaniach.

Držiteľ dvoch nórskych titulov prichádza do Popradu s ambíciami. „Očakávam, že budeme top tím, pretože sa sem prichádzam pobiť o titul. Budem pracovať na tom, aby som ostal aj naďalej produktívny a aby mi mohli tréneri a spoluhráči plne dôverovať. Môj herný štýl je postavený na rýchlosti, rád tvorím hru, zbieram body a plním si svoje povinnosti na ľade. Už sa nemôžem dočkať, ako vás všetkých spoznám.“