Na slovíčko s riaditeľom klubu: Nastal čas na zmeny

Porozprávali sme sa s riaditeľom klubu Ľudovítom Jurinyim ohľadom pripravovaných zmien v A-tíme Popradu.

Ako dlho sa rodila myšlienka zmeny realizačného tímu a čo bola možno tá povestná posledná kvapka, ktorá spustila tieto zmeny?

My sme mali sedenie a pohovory s realizačným tímom a hráčmi už pred zápasom s Prešovom a bavili sme sa o rôznych možnostiach, ako priniesť nový impulz a tím nakopnúť. Zápas s Prešovom ukázal, že toho nefunguje viac a budú musieť prísť rázne zmeny. Najprv prišiel na rad post hlavného trénera a jeho asistenta. Ján Šimko dostal od nás inú ponuku v rámci širšieho realizačného tímu, ale rozhodol sa ju neprijať. Ja musím obom trénerom poďakovať, dali za ten čas popradskému hokeju veľa. Bohužiaľ, aj toto prináša hokejový život. Tiež sme si vedomí, že mužstvo a niektorí hráči nepodávajú očakávané výkony. Mali sme rozpracované aj výmeny, nepodarilo sa ich všetky uskutočniť, ale stále máme rôzne scenáre, aj napriek tomu, že je situácia na hráčskom trhu ťažká. Je ťažké nájsť adekvátneho hráča, ale pracujeme aj na tejto alternatíve.

Môže teda v hráčskom kádri dôjsť aj k odchodom, či iba k doplneniu kádra?

Môže dojsť k výmenám, ale aj k prepúšťaniu. Ako som spomínal, situácia na trhu je ťažká, či už medzi kvalitnými Slovákmi alebo aj legionármi. Tiež musíme pozerať aj na rozpočet klubu, aby sme si nenarobili problémy. Opäť hráme bez divákov, príjem zo vstupného zase vypadol.

Aké zmeny nastanú v realizačnom tíme? Netvorí ho iba tréner a jeho asistent.

Tú nastanú tiež zmeny. Nový hlavný tréner bude mať dvoch nových asistentov. Tiež aj tréner brankárov a videoanalytik Stanislav Salát dostane nového človeka na výpomoc. Budeme mať väčší realizačný tím, aby sme vedeli chlapcov lepšie pripraviť na zápasy a efektívnejšie fungovať.

Poznáme už mená nových členov v realizačnom tíme? V akej fáze sú rokovania?

Čo sa týka asistentov trénera, mali sme na stole viacero mien, dali sme si dokopy pre a proti. Platí, že priorita je, aby boli naši z Popradu a aby dostali priestor sa niekde posunúť. Skĺbime mladú krv so skúsenou aj kvôli disciplíne. Mená sú už jasné, ale predstavíme ich spolu s novým hlavným trénerom po jeho príchode do Popradu.

Aké sú kritériá vo výbere nového hlavného trénera?

Vždy som bol za slovenských trénerov, ale všetci, ktorých by sme chceli sú pod zmluvou, tak sme sa museli obzerať v zahraničí. Do užšieho výberu sa dostalo osem mien z Česka, Fínska, Švédska, Ruska, Lotyšska a Kanady. Nakoniec sme sa zhodli na jednom mene v rámci širšieho vedenia klubu a dúfam, že sme sa rozhodli správne a prinesie to nový impulz. Ale na záver chcem dodať, že tu môže prísť hocikto, ale ak nebudeme ťahať za jeden povraz a navzájom sa rešpektovať, tak nič nedosiahneme. Verím, že negatívna éra je minulosťou a začíname odznova a ideme za svojim cieľom.

Stránka Tatravagónka Poprad