Na slovíčko s riaditeľom klubu: Pred novou sezónou

Porozprávali sme sa s riaditeľom klubu Ľudovítom Jurinyim po striebornej sezóne a aj o tom, čo môžeme očakávať od tej nastávajúcej.

Ako by ste s odstupom času zhodnotili práve skončenú sezónu?

Sezónu hodnotím kladne, za posledné roky sme sa dostali do špičky extraligy nielen čo sa týka kvality kádra, hry a výsledkov, ale aj po brandingovej a marketingovej stránke. Veľmi ma mrzí to, že si náš tím nemohli vychutnať diváci na tribúnach. Hrali sme celú sezónu kvalitný hokej a boli sme na prvých priečkach. Pre klub je to skvelé, že hral po desiatich rokoch vo finále. Škoda, že to nevyšlo, ale s kolegami spravíme všetko preto, aby sme tento finálový trend udržali aj naďalej.

Klub zatiaľ zverejnil niekoľko odchádzajúcich hráčov, ale určite ich nebude pokračovať viac. Ako to vyzerá so súpiskou?

Chápem fanúšikov, že po tej finálovej eufórii sme zverejnili poďakovania niektorým odchádzajúcim hráčom, čo mohlo vyvolať negatívne pocity a nálady. V kádri nebudú pokračovať Dominik Kramár, Steven Seigo, Janne Tavi, Brandon Mashinter a Peter Hamerlík. Niektorí sa vybrali inou cestou a niektorým sme nepredložili ponuku zmluvy my. Aj tým, že sme hrali finále, tak sme trošku pozadu s predstavovaním nových hráčov. Fanúšikovia sa nemusia báť, čoskoro začneme so zverejňovaním, pretože máme podpísaných približne 95 % kádra na novú sezónu.  Hráčom, ktorí odišli chcem poďakovať za skvelú sezónu, za ich trpezlivosť, ústretovosť a prácu pre našu organizáciu. Ešte chcem spomenúť k odchodom popradských odchovancov, že s chlapcami máme korektné vzťahy, určite nikto nemá do klubu zatvorené dvere. Teraz však dostane možno päť až šesť juniorov aj profesionálne kontrakty a verím, že dostanú šancu a chytia sa jej tak ako napríklad Filip Mešár.

Aké bude mať klub ambície v novej sezóne?

Ako som už povedal v prvej otázke, chceme sa udržať medzi elitou ligy a súťaž vyhrať. Sezóna je však dlhá a o úspechu alebo neúspechu rozhodujú mnohé faktory, ktoré môžu byť buď pozitívne alebo negatívne. Typologicky budeme skladať tím tak, aby hral o čelo tabuľky.

Ako to vyzerá so sponzorskými partnerstvami?

Teraz je to obdobie, kedy podpisujeme nové partnerské zmluvy a rokujeme s partnermi. Do augusta musíme mať vykrytý rozpočet. Môžem prezradiť, že máme rozpracovaných aj niekoľko titulných sponzorov. Sú to aj silné popradské firmy. Máme aj partnerov, ktorí by chceli vstúpiť do akcionárskej štruktúry firmy. Pre nás je to veľmi pozitívne, vidíme, že naša niekoľkoročná práca má pozitívne ohlasy, keďže sa s nami chcú spájať silné firmy. Mňa to veľmi teší, aj keď rokovania sú vždy náročné, ja verím, že nastavený rozpočet nielen naplníme, ale aj prevýšime. Všetko bude záležať aj od pandemickej situácie, či bude spustený predaj permanentiek, alebo koľko ľudí bude môcť chodiť na zápasy.

A nejaké slovíčko na záver pred letom?

Fanúšikom chcem poďakovať za podporu v uplynulej sezóne a trpezlivosť v tejto medzisezóne. Verím, že ich v tomto období potešíme predstavovačkami. Pre mňa je dôležité, že aj keď sme s hokejovou komunitou nemohli byť v takom osobnom spojení ako v minulosti, že nám budú veriť tak, ako nám verili a my spravíme všetko preto, aby sme boli v novej sezóne úspešní.