Na slovíčko s trénerom: Radoslav Suchý

Do realizačného tímu Popradu pribudol aj bývalý hráč NHL Radoslav Suchý, pre ktorého to bude premiéra medzi seniormi.

Radoslav Suchý začal aktuálnu sezónu ako svoju tretiu v poradí na asistentskom poste juniorského tímu Popradu. Po zápase s Prešovom sa však začali hýbať ľady. „Boli sme na ceste s juniormi zo zápasu v Banskej Bystrici, keď som dostal telefonát, či by som zvažoval možnosť prejsť do A-tímu Popradu. Počas víkendu som si to nechal prejsť hlavou a túto šancu som sa rozhodol prijať,“ povedal dvojnásobný medailista z MS o svojom kariérnom postupe.

Doteraz trénoval iba mládež a zmenu pri senioroch si všimol hneď. „Všetko je tu rýchlejšie. Aj na tréningu si musím dávať pozor, aby ma niekto nezostrelil pukom, alebo do mňa nenarazil. Je to všetko o niekoľko levelov vyššie. Vidno, že chlapci sú profesionáli, na tréningoch poriadne zaberajú a myslím si, že aj táto zmena im dala impulz, aby k veciam pristupovali ešte s väčšou iskrou.“

Aj keď ju tu hlavný tréner iba pár dní, tak už si stihol s asistentmi zhruba prebrať ich úlohy. „Všetko je to hektické, Corey je tu iba chvíľu, ale tým, že som hral obrancu a tiež aj v NHL, tak hlavný tréner odo mňa očakáva pomoc v obrannej činnosti,“ vyjadril sa o svojej úlohe v tíme.

Veľkou výhodou Rada Suchého je jeho dlhoročné pôsobenie v zámorí, ktoré ho vybavilo aj po jazykovej stránke. „Tak vďaka tomu, že som pôsobil v NHL, tak som dostal aj funkciu prekladateľa pre tých, čo nevedia plynulo po anglicky, čo mi vôbec nevadí,“ dodal na záver.