Na trenčianskom ľade sme boli úspešnejší

HK Dukla Trenčín – HK Poprad 3:4 pp (0:1, 1:2, 2:0 – 0:1)

Góly: 37. Hecl (Sádecký), 48. Bokroš (Mikyska, Hecl), 60. Alderson (Mikyska, McCormack) – 10. Matej Paločko (Matúš Paločko, Kundrik), 31. Zagrapan (Takáč, Ulrych), 39. Kozák (Zagrapan, Takáč), 64. Svitana (Dalhuisen)

Rozhodovali: D. Konc st., Štefík – D. Konc ml., Gegáň, vylúčení: 3:5, presilovky a oslabenia: 0:0

3 120 divákov

Trenčín: Tomek – Stacha, McCormack, Brodeur, Rajnoha, Sládok, Bokroš – Špirko, Mikyska, Alderson – Hecl, Paukovček, Sádecký – Sojčík, Švec, Valach – Hlinka, Ferényi, Blaško

Poprad: Kristín – Dalhuisen, Larkin, Kozák, D.Brejčák, Martin Chovan, Ulrych – Lapšanský, Bjalončík, Handlovský – Mercier, Rób.Huna, Rich.Huna – Takáč, Zagrapan, Svitana – Kundrík, Matej Paločko, Matúš Paločko

Hlasy trénerov po zápase:

Ján Pardavý, tréner Trenčína: „Mali sme do zápasu solídny vstup aj vďaka presilovke, ktorú sme ako jedinú odohrali veľmi dobre. Poprad v prvej tretine strelil vedúci gól. Dnes sme boli slabší v obrannom pásme a prehrávali sme veľa súbojov. Poprad bol pohyblivý a dôrazný. V druhej tretine sme stále ukazovali ofenzívnu snahu. Nechcem zhadzovať výkon Popradu, ale mal som pocit, že každú návštevu v našom pásme premenili na gól. V ofenzíve sme predviedli solídny výkon. So šťastím sme dokázali doviesť zápas do predĺženia. Poprad hral umne a po odrazenom puku strelil víťazný gól. V predĺžení sme stratili Aldersona, ktorý sa zranil.“

Peter Mikula, tréner Popradu: „Obe mužstvá chceli vyhrať a podľa toho sa aj hralo. Obranu sme vysunuli pomerne vysoko. Prvú a tretiu tretinu sme mali hru pod kontrolou a viedli sme aj o dva góly. Spackali sme vyhraný zápas, lebo sme sa 30 sekúnd pred koncom dopustili veľkých chýb. Napriek tomu sme odohrali slušný zápas a diváci mohli byť spokojní.“