Kamzíci po piatich zápasoch konečne uspeli na Liptove

MHk 32 Liptovský Mikuláš – HK Poprad 3:4 (1:1, 2:2, 0:1)

Zápas sa začal v svižnom tempe. Do prvej šance sa už v 30. sekunde dostal Razgals, ale Valenta neprekonal. Hru prerušil na ľade ležiaci Jermain, ktorý po zákroku Karsumsa už viac na ľad nevykorčuľoval. Prvú presilovku mali Kamzíci v 10. minúte. Nepodarilo sa ju využiť, avšak tlak z nej plynúci znamenal prvý gól v sieti Liptákov, keď vystrelil Vainio – 0:1. Vyrovnávajúci gól do šatne strelil 62 sekúnd pred koncom úvodnej tretiny Ventelä – 1:1.

Ďalší gól videli diváci v 28. minúte, keď vyrazený puk dorazil do Petersovej brány Walega – 2:1. Odpoveď prišla rýchlo, v oslabení sa do úniku dostal Záborský a vyrovnal – 2:2. Do vedenia sa zverenci trénera Petra Mikulu dostali opäť po presnom zásahu obrancu, keď na Valenta vypálil Kotvan – 2:3. Len dve minúty trvalo vedenie hostí, pred bránou ostal osamotený Vankúš a vyrovnáva – 3:3.

V záverečnej tretine si jediný presný zásah pripísal Svitana. Špirko mu prihral medzi kruhy a nekompromisne vystrelil – 3:4.

Góly: Ventelä (Kriška), 28. Walega (Handlovský), 36. Vankúš (Novajovský, Kuru) – 12. Vainio (Záborský, Kotvan), 29. Záborský, 34. Kotvan (Vainio), 49. Svitana (Špirko, Peresunko)

Rozhodovali: Korba, Žák – Frimmel, Valo

Vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0

1300 divákov

L. Mikuláš: Valent – Ventelä, Mezovský, Diakov, Bokroš, Hudec, Novajovský, Braun, Kapičák – Handlovský, Walega, Kriška (C) – Kuru, Saari, Karsums – Uhrík, Vähätalo, Michalík – Štrauch, Šmída, Vankúš

Poprad: Peters – Vainio, Kotvan, Drgoň, Meliško, Betker, Brincko, Jasečko, Sokoli – Záborský, Bubela, Razgals – Peresunko, Špirko, Svitana (C) – Kukuča, Petráš, Jermain – Kundrik, Mlynarovič, Paločko