Legionári v popradskom drese
5. februára 2020
Program nadstavbovej časti
7. februára 2020

Najúspešnejším športovcom mesta Poprad za rok 2019 je Patrik Svitana

Vo štvrtok 6. februára sa v divadelnej sále Domu kultúry v Poprade uskutočnilo slávnostné vyhlásenie najlepších športovcov mesta Poprad za rok 2019. 

Ceny sa udeľovali v kategóriách Najúspešnejší športovec, Najúspešnejší športový kolektív a v kategórii Tréner roka – vo všetkých prípadoch medzi mládežou i dospelými. Vďaka vydarenému roku a dosiahnutým výsledkom sa Najúspešnejším športovcom stal Patrik Svitana. Z ocenenia bol zaskočený. „Vedel som o nominácii, ale nečakal som víťazstvo. Bol som milo prekvapený a zároveň zaskočený. Je to pre mňa zadosťučinenie za všetku energiu a snahu, ktorú som tomuto športu a mestu venoval,” reagoval po vyhlásení výsledkov Svitana.

Na víťazstvo v kategórii nezabudne. „Má to pre mňa veľkú hodnotu, ktorou sa určite budem pýšiť aj vnúčatám, Je to však pre mňa aj veľká motivácia,” povedal nadšene.

K jeho výkonom mu pomáha aj rodinná a priateľská pohoda. „Ďakujem patrí ľudom, ktorí stáli za mojím ocenením a ďalej mojej rodine, manželke, a priateľom, ktorí ma podporujú,” ukončil rozprávanie najúspešnejší športovec uplynulého roka.

Popradský rodák bol súčasťou úspešného kolektívu popradských hokejistov, ktorí sa v najvyššej slovenskej hokejovej súťaži prebojovali do semifinále. Lídrom tímu bol Patrik Svitana, ktorý ovládol aj klubové štatistiky. V priebehu ročníka nazbieral v 68 zápasoch 60 bodov za 21 gólov a 39 prihrávok.

Úspech zožal aj s kolektívom hokejbalistov. Na domácich Majstrovstvách sveta v hokejbale získali titul, ktorým Patrik skompletizoval svoj zlatý hetrik. K ceste za zlatom prispel svojimi 3 gólmi a 2 asistenciami.

Patrikovi v mene celého HK Poprad blahoželáme k tomuto krásnemu a významnému úspechu a pevne veríme, že v podobných výsledkoch bude pokračovať.

Facebook komentáre