Obrat v tretej tretine zabezpečil Kamzíkom zisk 3 bodov
28. októbra 2018
Preview zápasu HK Poprad vs HC 07 Detva
31. októbra 2018

Netradičné fair play gesto Lukáša Paukovčeka v rodinnom súboji

Každé športové podujatie by sa malo jednoznačne niesť v duchu fair play. Práve toho sa držal v súboji proti Žiline aj Lukáš Paukovček, ktorý poopravil rozhodnutie rozhodcov a odvolal faul, ktorý mal byť podľa nich realizovaný práve naňho.

V utorkovom zápase Tipsport ligy medzi Žilinou a Popradom sa odohrala veľmi zaujímavá a v dnešnej dobe aj ľudsky netradičná situácia. Po jednom zo súbojov o puk sa na ľadovej ploche ocitol hosťujúci Kamzík Lukáš Paukovček. Rozhodcovia duelu neváhali a zdvihnutou pravicou naznačovali faul domáceho hráča. S tým však nesúhlasil sám faulovaný a na prekvapenie všetkých išiel ich rozhodnutie poopraviť.

“Išlo o situáciu, počas ktorej som sa snažil zbaviť brániaceho hráča, pričom som sa zrejme pošmykol. Rozhodca sa ale priklonil k tomu, že ma súper podrazil a chystal sa ho vylúčiť,” opisuje zaujímavú situáciu center štvrtého útoku. “Nespomínam si, že by sa mi niečo také prihodilo, aby som musel pri tak jasnej situácii opraviť rozhodcov. Prišlo mi to ale správne priznať sa.”

Aj keď ide o veľmi ojedinelé konanie hráča voči súperovmu mužstvu, všetko to bolo okorenené aj ďalším faktom. Na striedačke Žiliny totiž stál v pozícii hlavného trénera Lukášov otec. “Otec je na striedačke poriadny nervák. Keď som videl ako z nej na plné hrdlo kričí, že to faul nebol, prišlo mi ho trochu ľúto,” smeje sa pokračovateľ slávneho hokejového mena Paukovček. Jedným dychom však opäť v uvoľnenej nálade dodáva, že pochvaly sa veľmi nedočkal.“Peklo po tom zápase mám doma aj bez toho, keďže sme jasne vyhrali a ja som navyše prihrával na tri góly. Preto sa po zápase veľmi so mnou nebaví…”

Facebook komentáre