Preview zápasu HK Poprad vs HC 07 Detva
31. októbra 2018
Detva opäť nedokázala Popradu streliť gól
31. októbra 2018

Nikdy na teba nezabudneme, Dávid

Občas si neuvedomíme skutočnú hodnotu daného momentu, až kým sa nestane len spomienkou. A niekedy aj tie najhoršie nočné mory sú len slabým záchvevom strachu, oproti skutočnosti, ktorá môže v živote človeka nastať. Jedno je však isté, že nikdy nevieme, aký je človek silný, až do chvíle, dokiaľ je sila jedinou možnosťou, ktorú má.

Vnútornú silu chceme znásobiť aj my, a chceme vzdať hold nášmu odchovancovi Dávidovi Gaborčíkovi, ktorý nás navždy predčasne opustil vo veku 25 rokov.

Dávid začínal s hokejom práve v Poprade. V seniorskom hokeji sa predstavil v sezóne 2012/2013. Vo svojej seniorskej kariére stihol odohrať v drese popradských kamzíkov ako obranca 147 zápasov. Posledné tri sezóny strávil v zahraničí, kde si vyskúšal, ako sa hrá hokej vo Veľkej Británii a Francúzsku. V drese britského klubu Bracknell Bees a francúzskeho Corsaires de Dunkerque odohral dohromady 81 zápasov. Počas svojej krátkej kariéry stihol nazbierať 113 bodov (21+92) a spolu s tímom HK Poprad vyhral v roku 2012 aj Tatranský pohár.

V mene celého klubu HK Poprad chceme vyjadriť úprimnú sústrasť celej jeho rodine. A hoci to ich bolesť nezmierni, smútime spolu s nimi.

Odpočívaj v pokoji, Dávid. Nikdy na teba nezabudneme.

Facebook komentáre