Nitra jasne prevýšila Poprad

HK Poprad – HK Nitra 1:6 (0:1, 1:4, 0:1)

Kamzíci začali úvod zápasu aktívne a už po 71 sekundách mohli ísť do vedenia zásluhou Takáča a po ňom aj Abdula, ale ich strely zastavil Foltánov betón. V 6. minúte počas presilovky tečoval Lantoši McCormackovu strelu a Voštvrdu zachránila pravá žŕdka. Zagrapanov útok bol opäť pri chuti v 8. minúte, Takáč vysunul Abdula, jeho blafák zastavil brankár hostí. V 18. minúte pri hre štyri na štyri sa Morrisonova strela odrazila pred bránku a tam bol správne postavený Slovák – 0:1.

V 22. minúte neustrážili domáci opäť odraz puku od zadného mantinelu a Hrušík poslal Nitru do dvojgólového vedenia – 0:2. V 25. minúte využila Nitra presilovú hru, Scheidl pohodlne dorazil bekhendom pod hornú žŕdku – 0:3. Na domácich dopadla herná kríza, ktorú umocnil Buček v 29. minúte počas vlastnej oslabovky, keď prekonal v nájazde Vošvrdu – 0:4. V 33. minúte však iskričku nádeje využil svojou typickou strelou spomedzi kruhov Svitana – 1:4. V 38. minúte však obrana opäť nepokryla dorážajúceho strelca Nitry a Pätoprstý pohodlne upratal Versteegovu strelu do bránky – 1:5.

Tretia tretina stratila náboj, Nitra vedomá si svojho náskoku však hrala stále jednoducho a v 46. minúte trafil spomedzi kruhov Lantoši hornú žŕdku. V 52. minúte stratil na vlastnej modrej puk Erving počas presilovej hry, Kerbashian však neprekonal Nechvátala. V 56. minúte nevyhodil Brincko puk, Nitra zavrela popradskú päťku v jej pásme a Versteeg vystrelil od modrej, puk však vyskočil Nechvátalovi z lapačky do siete – 1:6.

Góly: 33. Svitana (Paukovček) – 18. Slovák (Morrison, Lantoši), 23. Hrušík (Buček, Bortňák), 25. Scheidl (McCormack, Majdan), 29. Buček (Slovák, Pupák), 38. Pätoprstý (Versteeg, Bortňák), 56. Versteeg (Buček, Minárik)

Rozhodovali: Štefik, Soós – Durmis, Muzsik

Vylúčení: 5:8, presilovky 1:1, oslabenia 0:1

3 580 divákov

HK Poprad: Vošvrda (38. Nechvátal) – Petran, Erving, Karalahti, Ťavoda, Fabian, Česánek, Brincko – Bondra, Mlynarovič, P. Svitana – Abdul, Zagrapan, Takáč – Belluš, Paukovček, Lichanec – Koyš, Heizer, R. Svitana

HK Nitra: Foltán (Šimboch) – Mezei, McCormack, Rais, Morrison, Pupák, Versteeg, Korím, Pätoprstý – Lantoši, Slovák, Blackwater – Scheidl, Kerbashian, Majdan – Buček, Bortňák, Hrušík – Čaládi, Šiška, Minárik

iZlato najlepší hráč zápasu: Dávid Bondra – Samuel Buček

Hlasy po zápase:

Roman Stantien (tréner HK Poprad) – Chceli sme spraviť lepší dojem, ako naposledy, keď sme vybuchli s Trenčínom, ale opäť nám to nevyšlo. Prvá tretina bola výborná, mali sme gólové šance, len škoda, že sme z toho nevyťažili gól. Druhá tretina ukázala náš prepad z taktiky, nič sme nedodržali a spravili sme hrozné chyby.

Antonín Stavjaňa (hlavný tréner HK Nitra) – My sme posledné zápasy mali problémy s produktivitou, domáci to mali dnes ťažké, lebo ich brankári mali slabší deň a tie góly ich zdecimovali. Prvú tretinu hrali výborne, ale nedali gól. Našim hráčom sa potom už s náskokom hralo lepšie.