Nitra uspela v Poprade po samostatných nájazdoch

HK Poprad – HK Nitra 3:4 sn (2:1, 1:1, 0:1 – 0:0, 0:1)

Nitra udrela už v 2. minúte, keď nahodený puk od Anthonyho Lucianiho doklepol z ostrého uhla do bránky Daniel Rzavský – 0:1. Domáci vyrovnali už o minútu neskôr, keď obrana Nitry zabudla na úplne voľného Matúša Paločka medzi kruhmi a ten strelou švihom k bližšej žŕdke vyrovnal – 1:1. V 5. minúte mohol ísť Poprad do vedenia, Štefan Fabian vyslal Lukáša Vartovníka do samostatného nájazdu, ale Frederik Foltán jeho úmysel vystihol. Popradský tlak sa stupňoval a Nitra nakoniec kapitulovala počas presilovej hry domácich, keď Radomír Heizer dorazil bekhendom strelu Samuela Mlynaroviča – 2:1. Zmenu skóre nepriniesla ani obrovská šanca Dmitriho Shitikova, ktorý trafil šesť sekúnd pred koncom prvej tretiny iba betóny hosťujúceho brankára.

Hostia mohli vyrovnať v 27. minúte, ale Alexej Ivanov perfektne zasiahol betónom proti strele Radoslava Macíka. Z následného protiútoku mohol zvýšiť vedenie domácich Peter Lichanec, ktorý sa prekľučkoval až pred brankára hostí, ale ten jeho strelu chytil svojou lapačkou. Nedáš-dostaneš sa potvrdilo v 31. minúte, keď Timotej Šille vybojoval puk pri mantineli, natlačil sa až pred Ivanova a presnou strelou do ľavého horného ponad jeho rameno vyrovnal – 2:2. Poprad však odpovedal rovnakým gólom. Jamie McDowell vysunul na modrej do útoku Dávida Bondru, ten sa zľava natlačil až pred brankára Nitry a strelou ponad rameno poslal Poprad do vedenia – 3:2.

Nitra skočila do tretej tretiny s cieľom vyrovnať a od začiatku zatlačila domácich. V 44. minúte vybojovala svojou aktivitou presilovú hru, tá však gól nepriniesla. V 49. minúte sa natlačil pred brankára Matej Paulovič a dotlačil puk do bránky aj spolu s brankárom – 3:3. Regulérnosť tohto zásahu musel potvrdiť až videorozhodca. V 53. minúte mohol rozhodnúť Shitikov, na jeho blafák však brankár Nitry vyzrel. V predĺžení bol nebezpečnejší Poprad, vytvoril si dve prečíslenia, ktoré však nevyužil. Najprv McDowell trafil po Bondrovej nahrávke iba brankára Foltána, rovnako dopadol neskoršie aj Lichanec. V samostatných nájazdoch padol iba jediný gól, puk po strele Michala Krištofa sa dokotúľal za brankára Ivanova – 3:4.

Góly: 3. Paločko (Lichanec), 14. Heizer (Mlynarovič, Svitana), 35. Bondra (McDowell) – 2. Rzavský (Luciani, Ručkay), 31. Šille, 49. Paulovič (Krištof), rozhodujúci nájazd: Krištof

Vylúčení: 2:4, presilovky 1:0, oslabenia 0:0

Rozhodovali: Kalina, Lauff – Korba, Gajan

1 017 divákov

HK Poprad: Ivanov (Corbeil) – Ježek, Davydov, Fabian, Jáchym, McDowell, Dinda, Krempaský – Shitikov, Heizer, Majdan – Štrauch, Mlynarovič, Svitana – Bondra, Vartovník, Abdul – Paločko ml., Lichanec, Paločko

HK Nitra: Foltán (Glosár) – Mezei, Rýgl, Ordzovenský, Milam, Pupák Miroslav, Versteeg, Korím, Pupák Michal – Kutálek, Krištof, Paulovič – Mikúš T., Blackwater, Macík – Luciani, Ručkay, Rzavský – Šille, Ondrušek, Csányi

Marcel Ozimák (tréner Popradu): Ak by som to mohol zhodnotiť, vyzeral tento zápas rovnako ako keď sme hrali v Nitre, vtedy vyhralo šťastnejšie mužstvo. Bol to pekný a útočný hokej z oboch strán, nemám čo chlapcom vyčítať, mohli sme rozhodnúť v predĺžení, mali sme tam tri gólové šance.

Andrej Kmeč (tréner Nitry): Prvá tretina bola poznačená našimi štyrmi vylúčeniami a slabou aktivitou, chýbajúcou agresivitou. V druhej tretine sme sa zlepšili a v tretej tretine sme dominovali. Zápas išiel do predĺženia, boli tam nejaké šance, v samostatných nájazdoch sme boli úspešnejší.