Nové Zámky vyhrali pod Tatrami po nájazdoch

HK Poprad – HC Mikron Nové Zámky 3:4 sn (1:1, 2:2, 0:0 – 0:0, 0:1)

V siedmej minúte otvoril skóre hosťujúci Hřebejk, ktorého strela od modrej sa odrazila od domáceho Petrana do bránky – 0:1. Popradčania vyrovnali v 14. minúte, keď po Svitanovej krížnej nahrávke prestrelil z ľavého kruhu hosťujúceho brankára Štrauch – 1:1.

Druhá tretina priniesla góly a aj veľké šance. Najprv v 25. minúte našiel perfektne Kroták Petrana, ale nesadla mu strela z prvej a netrafila bránku. Ďalšie dve tutovky spálili v následných dvoch minútach Heizer a Buc, ktorí nedokázali prekonať Baroša z bezprostrednej blízkosti. Nedáš-dostaneš sa potvrdilo v 30. minúte, keď nahodenú strelu z otočky od Saulietisa si zrazil Corbeil do bránky – 1:2. Poprad však vyrovnal už po dvanástich sekundách, keď Fabianovu bombu od modrej dorazil do bránky Heizer – 2:2. O ďalších 45 sekúnd už opäť viedli hostia. Zbořil sa natlačil pred bránku a puk doklepol do siete Jurík – 2:3. V 33. minúte Popradčania vyrovnali, keď Bucovu nahrávku od mantinelu trafil medzi kruhmi z prvej Petran a prekonal Baroša – 3:3.

V 42. minúte dostal šancu trestného strieľania Kroták, ale neuspel. Táto tretina priniesla nervóznejší hokej s veľa vylúčeniami a tak jediné väčšie šance sa zrodili iba počas nich. Keďže rozhodnutie nepadlo, prišlo na extračas. Predĺženie začal presilovkou Poprad, počas nej zazvonila žŕdka po McDowellovej a aj Svitanovej strele od modrej. Zlatý gól nepriniesla ani následná presilovka hosťujúcich Nových Zámkov.

V samostatných nájazdoch sa presadili dvakrát Saulietis a raz Svitana, tak extrabodík cestuje do Nových Zámkov.

Góly: 14. Štrauch (Svitana), 30. Heizer (Fabian, Petran), 33. Petran (Buc, Heizer) – 7. Hřebejk (Jurík, Jass), 30. Saulietis (Ondrušek, Husák), 31. Jurík (Zbořil), rozhodujúci samostatný nájazd: Saulietis

Vylúčení: 6:8, presilovky a oslabenia 0:0

Rozhodovali: Lauff, Kalina – Jobbágy, Gajan

1 044 divákov

HK Poprad: Corbeil (Gavalier) – Brejčák, McDowell, Fabian, Petran, Ježek, Davydov, König – Svitana, Mlynarovič, Štrauch – Abdul, Heizer, Buc – Hvila, Vartovník, Bondra – Kroták, Paločko ml., Paločko – Kundrik

HC Mikron Nové Zámky: Baroš (Romančík) – Salija, Husák, Plašil, M. Novák, Jass, Hruška, Kuzma – Škoda, Novotný, Varga – Šille, Šimun, Zbořil – Fábry, L. Jurík, Hřebejk – Rehák, Ondrušek, Saulietis

Marcel Ozimák, tréner Popradu: Zápas bol smolný, dali sme si dva vlastné góly. A tie tyčky… Neviem čo si mám myslieť o niektorých verdiktoch, som z toho v šoku. Súper mal na trestných strieľaniach lepších hráčov, dali dva góly, my len jeden. Verím, že sa šťastie prikloní v ďalších zápasoch na naše hokejky.

Miroslav Mach, tréner Nových Zámkov: Do zápasu sme vstúpili dobre, chceli sme hrať zo zaistenej obrany. V druhej tretine nás súper na 10 minút zatlačil, ale brankár nás zachránil. Tretia tretina bola vyrovnaná a v nájazdoch sme dali dva góly.