Novou tvárou v Poprade je River Rymsha

Ďalšou popradskou akvizíciou sa stal 24-ročný obranca River Rymsha.

Talentovaný obranca začne svoju druhú sezónu v Európe. „Po sezóne v Detve som sa stal voľným hráčom. Môj agent mi povedal, že sa o mňa zaujíma Poprad. Mal som aj iné ponuky, ale rozhodol som sa, že Poprad je pre mňa najlepšia voľba,“ povedal na úvod rozhovoru Rymsha.

„Chcel by som opäť pokračovať v mojej stabilnej hre na oboch stranách klziska. V Detve som mal úspech a tvrdo som pracoval, aby som sa na túto úroveň dostal. Samozrejme, chcem byť ešte lepším hráčom a pomôcť klubu vyhrať titul,“ vyjadril sa ohľadom svojich osobných ambícií.

Rymsha patril k najlepším hráčom štvrťfinálovej série Detvy proti Popradu, ale nakoniec sa musel s Detvou skloniť pred popradskou silou. „Poprad bol v minulej sezóne vo výbornej forme. Mal skvelo poskladaný tím s lídrami aj veteránmi. Určite ešte majú v ústach trpkú príchuť z finálovej prehry a preto očakávam, že kabína sa pokúsi niečo vyhrať. Som potešený, že môžem byť súčasťou tohto kádra a verím, že aj svojou troškou mu pomôžem sa dostať opäť do finále a prekonať ten posledný krok,“ dodal na záver rodák z amerického Huntington Woods.

„Očakávam od neho, že vystuží našu obranu a predvedie takú istú dobrú hru, ako keď sme hrali štvrťfinále proti Detve. Moje nároky budú na neho vysoké. Tým, že sa zranil Seigo na dlhšie, tak sme museli začať hľadať beka do našej koncepcie. Výborne korčuľuje, hrá do tela, má nebezpečnú strelu a je použiteľný počas presilovej hry,“ zhodnotil novú posilu hlavný tréner Peter Mikula.

Rymsha si v mladosti vybral univerzitnú cestu a v NCAA strávil päť sezón. Prvú profesionálnu sezónu odohral v Norfolku v tretej najvyššej severoamerickej súťaži ECHL. V minulom ročníku nastupoval za Detvu, kde v rámci 52 zápasov získal 29 bodov za 7 gólov a 22 asistencií.